Dekoracje ślubne a suknie Panny Młodej

Nie raz pisaliśmy już o koniecznym doborze elementów dekoracji do całego klimatu wesela. Temat przewodni jest wskazówką jak powinny wyglądać poszczególne elementy wesela. Ale nigdy nie wspomnieliśmy o dopasowaniu dekoracji ślubnych do sukni Panny Młodej (i na odwrót) – a to przecież jest niezwykle istotne.

Panna Młoda z jednej strony powinna wyróżniać się, być widoczną, podkreślić wagę swojej roli na tym przyjęciu, ale i musi wpasować się w całe wesele. Dlatego tak istotne jest dopasowanie sukni do dekoracji i dekoracji do sukni. Jak w tym wszystkim nie zwariować?

Podstawą jest dopasowanie sukni do Panny Młodej

Dobór sukni ślubnej oparty jest na przyjrzeniu się osobowości Panny Młodej, jak i na dopasowaniu kroju do typu sylwetki. Przypomnimy kilka podstawowych zasad. Jeśli Twoja sylwetka to:

  • gruszka, kręgiel lub dzwon – wybierz klasyczną suknię z szerokim dołem, możesz pokusić się na suknię dwuczęściową, bądź przewiązaną w talii. Najlepiej wybierz miękkie tkaniny, które ukryją szerokie biodra i masywne uda. Dzięki wcięciu w talii Twoje ramiona wydadzą się proporcjonalne. Zdobienia w okolicach bioder są nienajlepszym rozwiązaniem w tym przypadku!
  • klepsydra – wybierz rybkę, która podkreśli, co ważne i zatuszuje to, czego nie powinno być widać.
  • wazon, wiolonczela także powinny skusić się na suknie podkreślające talię, jeśli do tego macie spory biust – zainwestujcie w dekolt V, zdobienia dekoltu powiększają optycznie piersi.
  • jabłko – im prostszy fason, tym lepiej, dobry wygląd wspomogą pionowe cięcia, miękkie tkaniny nie opinające ciała. Zwiewne rękawki także zadziałają na korzyść Panny Młodej.
  • kolumna – błyszczące tkaniny, poszerzające Pannę w biodrach, jak i nieco bardziej awangardowe projekty będą dobrym rozwiązaniem w tym przypadku. Kobieta o kształcie kolumny może wydobyć to, czego nie widać za pomocą dodatkowych dekoracji, elementów zdobiących suknię.

No dobra, kwestie doboru sukni ślubnej do typu sylwetki mamy za sobą. Czas zadać sobie pytanie co dalej? Jeśli wybraliście już temat przewodni wesela, czas podjąć kluczową decyzję i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy aby na pewno moja suknia będzie pasowała do typu wesela, jakie organizuję? Jeśli tak, to złóżcie zamówienie. Jeśli nie, bo np. suknia jest zbyt zwiewna, a wesele niezbyt rustykalne, z dala od stylu boho, to zastanówcie się wspólnie czy warto zmienić podstawowe założenie i dopasować do sukni pozostałe elementy? Szczerze odradzamy Młody Parom łączenie stylów, gmatwanie, sztukowanie. Jeśli wesele ma mieć ten niezapomniany wyraz, lepiej od samego początku obrać kierunek działania. Jednak nie należy naginać sytuacji i na siłę dopasowywać sukni do Panny Młodej i jej sylwetki. Lepiej zacząć od sukni, a potem wybrać dodatki dekoracji ślubnych.

Czego lepiej nie łączyć?

Jeśli wybierzesz zwiewną, lekką sukienkę, lepiej nie wybieraj mocnych, czerwonych róż do dekoracji, wybierz eustomy (rodzaj róży). Wybierając suknie księżniczki, nie strój sali słonecznikami, kompletnie one nie pasują do szykownego stylu wesela. Strońcie od skrajnego łączenia stylu – ciężkie – lekkie. Zachowajcie równowagę.

Jeśli macie problemy z dopasowaniem dekoracji ślubnych do wymarzonej sukienki, dajcie nam znać. Podpowiemy, jakoś Was zainspirujemy, a może i wspólnymi siłami zorganizujemy Wasz wspaniały dzień! Sprawdźcie, jakiego rodzaju dekoracje ślubne tworzymy – mamy dla Was krótki film z jednej z realizacji: