dekoracja światłem cena

W związku z potrzebami naszych czytelników, postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie: ile kosztują dekoracje ślubne. Pytanie jest trudne, bowiem określenie budżetu zależy od bardzo wielu istotnych czynników. Jakich? O nich również opowiemy. Zapraszamy!

Dekoracje ślubne ceny i czynniki na nie wpływające

Ile kosztuje wesele? Tyle ile macie pieniędzy 🙂 Koszt zorganizowania wesela nie ma górnej granicy. Polecamy jednak przyjrzeć się standardowym cenom za wybrane usługi, by nie przepalić budżetu – czyli nie przepłacać. Biznes ślubny jest ogromny. Warto poznać ceny rynkowe, by móc wybrać optymalną opcję. Sukienkę możecie kupić za 500 złotych, jak i za 7 tysięcy. Od czego zależy cena? Od materiałów użytych do produkcji, czasu potrzebnego na wykonanie sukienki, marki, marketingu oraz okresu sprzedaży. Jeśli wiecie, że czeka Was ślub w przyszłym roku, najlepiej wybierzcie się do salonów po sezonie ślubnym, bądź w okresie zimowym. Wtedy możecie upolować swoją przepiękną kreację w przyjaznej cenie. W przypadku dekoracji ślubnych tak łatwo Wam nie pójdzie. Nie możecie zakupić kwiatów prędzej niż dwa dni przed uroczystością, a i poszukiwanie odpowiedniej firmy dekoratorskiej na rok przed weselem nie ma zbyt dużego sensu. Najlepiej zająć się tym na dwa, trzy miesiące przed. Kiedy już wyklaruje się Wasz pomysł na wesele i będziecie mieć wizję realizacji swojego przyjęcia.

Ceny dekoracji – widełki

Na ceny dekoracji ślubnych wpływają przede wszystkim ceny samych kwiatów – jeśli wybierzecie kwiaty kwitnące w danym miesiącu, w którym bierzecie ślub, to cena będzie stosunkowo niska. Jeśli jednak zażyczycie sobie hortensji w październiku to trzeba będzie je ściągnąć z zagranicznych hurtowni, a więc będą droższe. Ilość kwiatów również ma znaczenie. Ilość świec, a także akcesoriów dodatkowych, takich jak: światełka, szklane wazony, wazy, papierowe elementy czy balony (ostatnio rzadko stosowane, a dobrze ułożone balony mogą wyglądać przepięknie). Ceny dekoracji ślubnych klarują się tak:

  • wykonanie bukietu dla Panny Młodej wraz z kompletem bukietu dla świadkowej, butonierek, ozdób do włosów – 400 zł – 600 zł
  • dekoracje ślubne kościoła, wykonane ze świeżych kwiatów, zdobienia ławek, ołtarza, jak i miejsca Pary Młodej – od 800 zł do 3500 zł
  • dekoracje sali weselnej – opcja minimum od 1500 zł do 4000 zł, opcja standard – 2500 zł do 9000 zł
  • dekoracje samochodu na ślub – z żywych kwiatów, wstążeczek, czy wianków – 150 zł – 300 zł
  • dekoracje światłem – minimalna opcja 500 zł – 1500 zł, opcja standardowa 2000 -5000 zł

Każdy projekt musi być wyceniony indywidualnie – cena zależy od miejsca, w jakim organizowane jest przyjęcie (czy jest duże, czy jest ogród i jaki klimat chcemy wprowadzić), a także ilości ozdób, jakie chcemy mieć na weselu.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania do tematu cen dekoracji ślubnych, zadzwońcie! Z chęcią opowiemy o naszej pracy.