Wesele w stylu vintage

Vintage – co to tak właściwie znaczy? Wpisując w wyszukiwarkę hasło: wesele w stylu vintage dostajemy opis wesela w stylu naturalnym, rustykalnym, udekorowanym sianem i słoiczkami. W stylu vintage jednak o co innego chodzi. Definicja słowa vintage podpowiada, że vintage to styl polegający na przywróceniu stylu z poprzedniej epoki i łączenia go z tym, co nowe, tu i teraz. Nie jest to styl nawiązujący do natury.

Czym charakteryzuje się typowe wesele w stylu vintage?

To, jak będzie wyglądało wesele w stylu vintage, zależy od decyzji, do którego stylu/trendu z jakich lat zamierzamy nawiązać. Styl vintage przejawia się przez kwiaty i dekoracje weselne, papeterię, jak i biżuterię, jaką ubiera Panna Młoda i jej druhny. Decyduje o nim również pojazd, jakim Młodzi przyjadą na swój ślub, a także i muzyka – dopasowana do konkretnego stylu, nawiązująca do danego okresu muzycznego. Również sposób zapisu Waszej uroczystości powinien być dopasowany do stylu całej uroczystości. Każda firma, zajmująca się produkcją filmową, powinna przedstawić Wam dopasowaną do Waszych potrzeb ofertę.

Na co zwrócić uwagę?

Styl vintage ukrywa się w dodatkach, jakie zdobywa się na pchlich targach czy w garażach dziadków. Koszt zdobycia takich epokowych gadżetów nie musi być wielki, jednak czas, jaki należy na ich poszukiwanie przeznaczyć, często przekracza możliwości Młodych. Co możemy wystylizować bez straty czasu na długie poszukiwania? Przede wszystkim możemy wybrać odpowiednie koronki i wstążki do kwiatów, nawiązujące do danej epoki. Różnego rodzaju detale, takie jak poduszeczki na obrączki, czy księga gości, powinny być wykonane z nawiązaniem do pierwotnego stylu. Biżuteria, a nawet i stroje – suknia ślubna, sukienka świadkowej czy mamy Panny Młodej – te elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć zgrane widowisko!

Jeśli na przykład uwielbiacie lata 20-te XX wieku to nie zapomnijcie o perłach, o sznurach pereł w dekoracjach, na szyi, na stołach. Można nimi udekorować kwiaty, świeczniki, wazony, wyeksponować dane elementy! Aby uwiecznić atmosferę tego rodzaju ślubu, powinniście zdecydować się na wynajęcie fotografa, dla którego analogowe zdjęcia nie mają żadnych tajemnic. Zapis powinien być czarno-biały o dość wysokim kontraście. Wesele w stylu vintage to przede wszystkim detale i szczegóły dopasowane do danego trendu.