Wesele w stylu boho

Boho to eklektyzm, czyli łączenie na pozór nie pasujących do siebie elementów – oryginalność bohemy, barwy rodem od hippisów, jak i ogromny luz. Boho pochodzi od “bohemy”, czyli od środowiska artystycznej cyganerii, gardzącej konwenansami, normami, konsumpcjonizmem. To styl co najmniej wzbudzający kontrowersje. Jak to możliwe, że boho zawładnęło weselnym klimatem?

Feeria barw, urzekający luz

Tak, to główne cechy stylu boho, który wprost urzeka swoim nonszalanckim luzem i barwami – ciepłymi, kremowymi, białymi, połączonymi z bladą zielenią i metalicznymi detalami w odcieniach mosiądzu, srebra, jak i złota. Suknie Panien Młodych w stylu boho są niezwykle płynne, wskazują na wewnętrzny spokój i ów sławetny w boho luz. Podczas uroczystości organizowanych w tym stylu niezwykle ważne jest wytworzenie atmosfery beztroski, relaksu, a zarazem romantyzmu, wynikającego z uwielbienia życia. Ekspresja, personalizacja i fantazja to trzy najlepsze określenia wesela w stylu boho.

Boho nie może być wymuszone

Styl boho to sposób życia, nie ma możliwości, by Młodzi poważni, żyjący w zgodzie z etykietami na jedną noc zamienili się w luzaków. To styl dla osób otwartych – odważnych marzycieli. Boho przejawia się głównie w sposobie bycia, dlatego tak ważne jest, by dopasować styl wesela do swojej osobowości. Jak powinna wyglądać Panna Młoda w stylu boho? Powinna łamać konwenanse ślubne, luźno upiąć włosy, naturalnie podkreślić walory swojej twarzy, w lekko falujące włosy wpiąć należy opaskę, która podtrzyma z pozoru niedbale upięte loki. Buty Panny Młodej to sandały z klinem, bądź espadryle, najlepiej, żeby były na platformie, wszystkie szpilki odpadają. A Pan Młody? Super zaprezentuje się w kamizelce, ale marynarka to już znacząca przesada. Kto z cyganerii artystycznej ubrałby marynarkę?

Dekoracje boho

A w dekoracjach powinny pojawić się polne kwiaty, niedbale zawiązane wstążeczki, trochę bałaganu i niespójnie poskładane chusteczki na stole. Butelki z wódką powinny być nie z tej epoki, wynalezione gdzieś pod szafą, a talerze – najlepiej, by były z jakimś motywem kwiatowym. Styl boho łączy najróżniejsze style bawiąc się nimi w bardzo swobodny sposób.