Każda Para Młoda, przygotowując wesele, dokonuje wyboru alkoholi, który zostanie podany na weselnym przyjęciu. Szampan na pierwszy toast, wódka i najczęściej wino dla tych, którzy nie lubią wódki – na takie alkohole najczęściej decydują się Młodzi. Następnie ustalają ilość butelek, które trzeba kupić oraz formę ich podania. Poznajcie kilka sposobów na ozdobienie wódki weselnej.

Zawieszki na wódkę i wino – papierowe, drewniane lub z dodatkiem lnu

Zawieszki na butelki są bardzo praktyczne. Zawieszenie ich na wszystkich butelkach zajmuje kilka chwil, co doceniają zabiegani przyszli Małżonkowie. Dostępne są różne kształty i wzory takich zawieszek, dzięki czemu z łatwością dobierzemy taką, która będzie pasować do dekoracji weselnych.

Zawieszki ślubne na alkohol wykonywane są z różnych materiałów. Najpopularniejsza papierowe ułatwiają personalizację – wystarczy wydrukować nasze imiona i datę ślubu. Papier daje także duże możliwości w doborze kształtu. Jednym słowem, papierowe zawieszki na alkohol są eleganckie i bardzo praktyczne.

Papierowe zawieszki na wódkę mogą być także ozdobione materiałowymi, na przykład lnianymi akcentami. Takie ozdoby na butelki będą pasowały przede wszystkim do wnętrza remizy czy stodoły. Jeśli lubicie oryginalne rozwiązania, wybierzcie drewniane zawieszki, które idealnie oddadzą rustykalny styl Waszego wesela. Na drewienkach przygotowane są napisy, wystarczy ręcznie wpisać Wasze imiona.

Etykiety na wódkę weselną – trwała ozdoba butelek z alkoholem

Etykiety na wódkę to sprawdzony sposób na trwałe ozdobienie butelki. Aby przylepić je na wszystkie butelki, potrzebujemy więcej czasu. Nalepki na alkohol trzeba przykleić starannie – równo, dbając o estetykę. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie podczas wręczania wódki gościom, którzy wygrali ją w konkursach na oczepinach lub otrzymali ją na bramce, a także na koniec wesela. Zawieszki, choć równie efektowne, mogą w różnych okolicznościach spaść.

Nalepki na wódkę wielu osobom kojarzą się z kiczem. Chyba każdy z nas widział etykiety z przerobionym logo napoju energetyzującego, środków czystości i innych. Jednak bez trudu znajdziesz gustowne etykiety na alkohol – bardzo eleganckie lub mniej oficjalne.

Winietki, kokardki i tasiemki na wódce weselnej

Butelki z alkoholem można przyozdobić także kokardkami lub tasiemkami. Symboliczne i bardzo subtelne ozdoby to dodatek, który przykuje uwagę gości. Butelki z winem mogą także posłużyć za winietki z numeracją stołów. Wystarczy, że w korek wbijecie mocowanie winietki, a nie będziecie musieli szukać specjalnych podstawek.

Pamiętajcie, że „diabeł tkwi w szczegółach” i zadbajcie o ozdoby na alkohol weselny. Goście docenią każdy dopracowany element i Wasze przyjęcie będą stawiać za wzór perfekcyjnie przygotowanego wesela.