Przygotowania do ślubu to złożony proces. Młoda Para musi pamiętać o wszystkim, nawet jeśli o organizację niektórych spraw poproszą bliskich (np. świadków). W przedślubnej gonitwie nietrudno więc zapomnieć o jakimś szczególe i chociaż koniec świata nie nastąpi, wszystkim Nowożeńcom zależy, by Ich dzień był idealny. Podpowiadamy, o jakich miejscach łatwo zapomnieć, dekorując salę weselną.

Jak udekorować wejście do sali weselnej?

Dekoracje wejścia do sali weselnej wprowadzają gości w weselny klimat. Warto zadbać o takie dekoracje, które będą spójne z tymi wewnątrz i całą oprawą weselną. Ostatnio bardzo modne są napisy „LOVE”, które stawiane obok wejścia przypominają wszystkim gościom o charakterze przyjęcia – znaleźli się tutaj dlatego, że dwójkę bliskich im osób połączyła wielka miłość.

Przy wejściu doskonale prezentują się także białe wazony z dużymi bukietami kwiatów – zresztą to najczęściej wybierany sposób na udekorowanie wejścia. Dobierając dekoracje, zwróćcie uwagę, by nie blokowały one wejścia i nie stanowiły zagrożenia. Jeśli zdecydujecie się na świece, ustawcie je tak, by ogniem nie zajęły się ani inne dekoracje i otoczenie, ani suknie Pań przybywających na wesele.

Jeśli w jednym budynku odbywa się kilka wesel, koniecznie ustawcie drogowskazy, prowadzące Waszych gości do odpowiedniej sali. Możecie wykonać je na rozstawianej tablicy kredowej. Przy wejściu możecie także umieścić rozpiskę z numeracją stołów i przydzielonymi miejscami.

Dekoracje sali weselnej – przejścia, korytarze, sufit sali weselnej

Przygotowując dekoracje sali, skupiamy się przede wszystkim na głównym pomieszczeniu. Stoły, ściany i słodki bar – o tym pamiętamy. Często jednak zapominamy o suficie i o zakamarkach sali. O dekorowaniu sufitu sali weselnej pisaliśmy już na naszym blogu.

Korytarzyki i przejścia, np. do ubikacji, najczęściej zostawiamy bez żadnych dekoracji. To duża strata dla całej oprawy. Wystarczy tak niewiele, by również te miejsca były klimatyczne. Można rozstawić świece różnej wielkości. Mogą to być dekoracje wodne, również z użyciem świec. Jeśli macie jak, przywieście subtelne dekoracje na ścianie. Możecie użyć małych butelek z pojedynczymi kwiatkami – blask świec odbijający się od wody da bardzo ciekawy efekt.

Nie zapomnijcie o łazience! Kilka zapachowych świec przy umywalkach sprawi, że wnętrze stanie się cieplejsze. W modzie jest także udostępnianie koszyków z podstawowymi produktami kosmetycznymi. Takie drobiazgi docenią Wasi goście, ale przede wszystkim Wy sami będziecie czuli ogromną satysfakcję z efektów przygotowań ślubnych.