Świat wirtualny zawładnął życiem większości z nas. Posiadamy konta na różnych portalach społecznościowych i dzielimy się na nich swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Każdy z nas z Facebooka na swój sposób – zdajemy relacje z każdego dnia, wstawiamy zdjęcia tylko z ciekawszych wydarzeń albo śledzimy aktywność naszych znajomych, samemu się nie udzielając. Coraz częściej możemy spotkać się z zaproszenia na ślub na Facebooku. Czy to oznaka nadejścia nowej epoki, czy faux pas?

Tradycyjne zaproszenia ślubne kontra wydarzenie na Facebooku

Opinie na temat dzielenia się szczegółami z życia codziennego za pomocą internetu jest wiele. Niektórzy uważają to za coś normalnego, inni są nieco sceptyczni wobec takiej aktywności, a jeszcze inni stanowczo nie zgadzają się z takim wykorzystywaniem mediów. Podobnie sprawa wygląda z nowym trendem, czyli zapraszaniem bliskich na ślub. Choć większość z nas spotkała się z takim wydarzeniem na Facebooku, nadal nie jest to bardzo popularne rozwiązanie.

Tradycyjne zaproszenia na ślub powinny być wręczane osobiście, w przypadku większych odległości dopuszcza się wysyłanie ich pocztą. Wszystko oczywiście zależy od rodzinnych i przyjacielskich relacji, jednak takie osobiste spotkanie najczęściej traktowane jest jako dobra praktyka. W końcu, jeśli zależy nam na czyjejś obecności na naszym ślubie, to osobiste wręczenie zaproszeń nie jest dużą fatygą. Takiego argumentu używają zdecydowani przeciwnicy grupowych, internetowych zaproszeń.

Nowoczesne zaproszenia na Facebooku?

Niektórzy Narzeczeni zaproszenia w formie wydarzenia na Facebooku traktują z przymrużeniem oka. Tych, na których obecności najbardziej im zależy, zapraszają w tradycyjny sposób, natomiast z Facebooka czynią miejsce do poinformowania dalszych znajomych, z którymi mają już sporadyczny kontakt, np. koledzy z liceum i ze studiów. I tym osobom może zrobić się miło, że jednak się o nich pamiętało lub mogą poczuć się urażeni, że zostali zaproszeni na ślub „na odczep się”. Dlatego, jeśli decydujecie się znajomych zapraszać na ślub za pośrednictwem portali społecznościowych, przygotujcie się na różne reakcje – zarówno ciepłe słowa, jak i słowa krytyki.

Wydarzenie na Facebooku zamiast tradycyjnych zaproszeń?

Istotną kwestią jest też czy na swój ślub zapraszacie tylko za pośrednictwem Facebooka, czy wydarzenie tam traktujecie tylko jako osobną, może nieco humorystyczną formę przypomnienia. My gorąco zachęcamy Was do wręczania zaproszeń osobiście. Jeśli nie podobają Wam się zwykłe zaproszenia w kopertach, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykazać się kreatywnością i wymyślić oryginalne i naprawdę wyjątkowe zaproszenia, które przekażecie bliskim na spotkaniu przy kawie czy na kolacji. Wasi goście poczują się docenieni i wdzięczni, że mogą wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu w Waszym życiu!