Każdy ślub ma w sobie motywy tradycji. Witanie Państwa Młodych chlebem i solą, pierwszy taniec, oczepiny, rosół i flaczki. Starzy bywalcy weselnych zabaw wiedzą, że coraz trudniej o oryginale zabawy, które ożywią wszystkich gości, czy też dekoracje, których nikt jeszcze nie widział. Powielane pomysły sprawiają, że wszystkie wesela wyglądają podobnie. Co zrobić by nie uśpić gości, wprawić ich w zachwyt a Twój ślub był wspominany dekadami? Przedstawiamy inspiracje ślubne, które pozytywnie zaskoczą nie tylko sprawców całego zamieszania, ale i zgromadzonych gości.

Sala weselna

Jeszcze niedawno nie było sali biesiadnej, która nie byłaby obwieszona balonami i kolorowymi wstęgami aż po sufit. Teraz jednak króluje minimalizm zgodnie z hasłem “mniej znaczy więcej”. Podczas wyboru dekoracji nie przesadzaj z kolorami. Biel zawsze prezentuje się dobrze, do tego dobierz swój ulubiony kolor. Sala weselna często dekorowana jest pod kolor wiązanki Panny Młodej wszystko sprawia wtedy wrażenie dokładnie przemyślanego. Czasem nie wszystko idzie po naszej myśli. Wybór sali jest dość trudny i ograniczony pod względem terytorialnym, gdyż ceremonia zaślubin i zabawa weselna odbywają się w innych miejscach. Sala weselna w pobliżu na pierwszy rzut oka nie wydaje się idealna jednak dzięki profesjonaliści wydobędą z niej prawdziwe piękno. Nie każdego stać na ekskluzywną salę. Zamiast dopłacać niemałe pieniądze na wynajem droższego lokalu

zainwestuj w dekoracje. Inspiracje znajdziesz na stronie:

https://dekorowanie.pl/portfolio/inspiracje-weselne-i-slubne/

Spektakularny efekt może uczynić światło. Iluminacja świetlna to bardzo oryginalny pomysł, który przemieni każde wnętrze i nada niepowtarzalny klimat.

Stół państwa młodych

Podczas wesela spojrzenia wszystkich biesiadników zgodnie kierowane są w stronę stołu Państwa Młodych. Jako najważniejszy stół musi być szczególnie wyeksponowany. Nie oznacza to jednak, że dekoracji ma być tyle, żeby nie było widać Państwa Młodych. Delikatne kwiaty w kolorach wiązanki, koronkowy obraz z elementami tiulu. Nie może zabraknąć także świeczek. Niestety te szybko się wypalają, a kapiący wosk wygląda mało estetyczne. W tym wypadku możesz zdecydować się na świeczki na wodzie. Możesz je zrobić sama po zakupieniu materiałów. Wszystko, czego potrzebujesz to specjalna blaszka oraz sznurek, który posłuży, jako knot. Takie gadżety możesz nabyć drogą internetową. Gdy masz już wszystko wlej do przeźroczystego naczynia wodę oraz olej, który będzie się powoli spalał. Wystarczy kilka kropel by knot palił się przez wiele godzin. Do naczynia możesz wrzucić kolorowe kamyki a całość będzie wyglądała bardzo efektownie.

Prezenty dla gości

Tradycją jest, że to zaproszeni goście przynoszą narzeczonym prezent na nową drogę życia. Jeśli jednak chcesz, aby miło was wspominano nie zapomniano przygotuj mały drobiazg, symbol, który będzie kojarzył się z waszym ślubem. Takie gadżety możesz położyć przy każdym nakryciu lub wręczyć osobiście, gdy po udanej zabawie goście będą się rozchodzić. Mogą to być:

  • słodkości w opakowani z waszym zdjęciem oraz datą, będziecie mieć pewność, że wszyscy będą was słodko wspominać
  • magnesy na lodówkę z waszymi podobiznami lub karykaturami.
  • praliny w oryginalnym opakowaniu np. w kształcie stroi pary młodej.
  • możesz także wynająć fotografa, który wykona Polaroidem pamiątkowe zdjęcie dla każdego

Więcej pomysłów jak sprawić, aby ślub oraz wesele było jak z bajki znajdziesz na stronie https://dekorowanie.pl