W dniu ślubu zanika podział na rzeczy priorytetowe i te mniejszej wagi. Nieważne czy chodzi o suknie ślubną czy o makijaż wszystko musi być idealne i pięknie ze sobą współgrać. Również wiązanka, jej kolor i wybór kwiatów ma znaczenie a ich wybór niesie za sobą mnóstwo symboli.

Do wyboru do koloru

Wybierając bukiet ślubny pamiętaj o harmonii. Kwiaty mają duże znaczenie. Pod kolor wiązanki wybierane są dekoracje na salę weselną, możesz taki sam rodzaj kwiatów wpiąć we włosy lub zamówić wianek, który będzie alternatywą dla welonu. Także Twój przyszły mąż będzie miał mały kwiatek w klapie marynarki. Niby drobiazg a wpływa na wiele rzeczy. Aby wiązanka była nietuzinkowa, zawierz stworzenie bukietu profesjonalistom. Propozycje możesz znaleźć na stronie https://dekorowanie.pl/.

Czym kierować się podczas wyboru wiązanki?

 • Dopasuj bukiet do sukni ślubnej. Jeśli jest skromna, możesz postawić na trochę przepychu w bukiecie, ważne, aby nie było tandetnie tylko subtelnie. Natomiast, jeśli suknia jest bogato zdobiona wtedy bukiet zdecydowanie powinien być klasyczny.
 • Nie igraj z przesądami. Niby podchodzimy do tego z przymrużeniem oka, ale nikt nie chce narażać własnego szczęścia. Przy wyborze kwiatów skreśl z listy hortensje oraz kalie, są to kwiaty typowo żałobne, kojarzone z pogrzebem.
 • Przed podjęciem wyboru upewnij się, że kwiaty pięknie pachną oraz nie brudzą. I najważniejsze, upewnij się, że nie masz na nie alergii.
 • Jeśli jesteś drobnej postury nie wybieraj wielkich bukietów, które niepotrzebnie Cię przysłonią. Mniej znaczy więcej.

Rodzaje bukietów

Ślub to seria trudnych wyborów, niestety wiązanka też jest wyzwaniem, przed zamówieniem bukietu zdecyduj się, jaki kształt najbardziej odpowiada Twoim gustom.

 • bukiet kulisty-  tradycyjny i uniwersalny.
 • bukiet typu wachlarz- kwiaty ułożone są w wąskich rządkach. Szczególnie dobrze prezentują się przy prostych, zwiewnych sukniach. Mniej korzystnie prezentują się z suknią typu princeska.
 • bukiet kaskadowy- daje wrażenie jakby kwiaty wymykały się z rąk panny młodej. Z jednej strony są idealnie ułożone, a z drugiej subtelnie się wymykają opadając w dół niczym wodospad.

Jeśli masz uczulenia na kwiaty, lub nie widzisz się w drodze do ołtarza z bukietem możesz zdecydować się na ozdobę zamienną:

 • pawie pióra- kwiaty połączone z kolorowymi pawimi piórami dają spektakularny efekt i zachwyci każdego. Jeśli chcesz być oryginalna i lubisz robić furorę, to wiedz, że zrobisz. Taki bukiet będzie prezentował niezwykle dostojnie.
 • jeśli bukiet to za dużo zdecyduj się na jeden samotny kwiat. Może to być słonecznik lub frezja.
 • koszyczek z kwiatami
 • bukiet z biżuterii- jedna zasada skromnie, co za dużo to niezdrowo.

Najważniejszy bukiet w życiu

Najczęściej wybieranym kwiatem do wiązanki ślubne są róże, które są symbolem miłości, pożądania. Frezje kojarzą się z delikatnością i niewinnością, natomiast piwonia oznacza opiekuńczość. Gerbery oznaczają pamięć i oddanie. Często wybierany tulipany do zgoda i porozumienie. Mimo, że prezentują się pięknie to hortensje mają symbolikę zazdrości i wyniosłości.  Kolory również mają znaczenie na przykład biel to niewinność a fiolet to smutek i żałoba. Błękit to wierność. Takie są przesądy, o szczęściu nie zdecyduje wiązanka tylko wasze uczucie. Wybór kwiatów należy do Ciebie, w końcu to Twój dzień. Pięknie w Twoich dłoniach zaprezentują się: eustoma, śniedek, santini, goździki, chabry, fiołki, storczyki, margaretki. Więcej inspiracji znajdziesz nahttps://dekorowanie.pl/portfolio/bukiety-slubne/