Biały puch, ulice ozdobione świątecznymi lampkami, delikatne promienie zimowego słońca. Ta pora roku zdecydowanie ma swój urok. Decydując się na ślub rzadko bierzemy pod uwagę miesiące zimowe. Dlaczego tak?

Argumenty i kontrargumenty

Przeciw:

Każda Panna Młoda marzy o pięknej, białej sukni, w której będzie mogła nie tylko tańczyć do białego rana, ale i stać w niej przed ołtarzem. Niestety kurtka może trochę psuć efekt i jest mało wygodna.

Za:

Białe futerko krótkie lub długie nie tylko Cię ogrzeję, ale i doda uroku. Z pewnością w takiej stylizacji będziesz miała swoje wymarzone wejście, gdy na Twój widok wszyscy zaniemówią z zachwytu.

Przeciw:

Buty. Niestety szpilka plus śnieg to nie jest zbyt dobre połączenie, dodatkowo lód, na którym możesz się poślizgnąć.

Za:

Każda okazja jest dobra by kupić jeszcze jedną parę butów. W długiej sukni i tak nikt ich nie zauważy, więc do Kościoła możesz iść w ocieplanych białych botkach, a na sali weselnej zamienić je na piękne pantofelki.

Przeciw:

Pogoda. Nawet, gdy, zdecydujesz się na ślub o godzinie 16, gdy wyjdziecie ze świątyni będzie już ciemno, więc zdjęcia, gdy wychodzicie z Kościoła i obsypuje was konfetti mogą nie wyjść.

Za:

Możecie mieć niepowtarzalną sesję ślubną. Biały śnieg odbijający się od twarzy sprawi wrażenie nieskazitelnej, a suknia będzie wyglądać na jeszcze bielszą. Poza tym możecie wybrać się na zdjęcia w plenerze np. ogród świateł, który można oglądać tylko zimą. Wspomnienia zostaną na zawsze.

Przeciw:

Ślub w plenerze odpada całkowicie.

Za:

I tak ciężko zdobyć na niego zgodę. Odpowiednia udekorowana sala weselna wam to wynagrodzi. Przykłady?https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-sal-weselnych/

Kraina lodu

Ślub zimą może być bajeczny i romantyczny. Trzeba tylko odpowiednio się do tego przygotować. Pogoda jest niestety nieobliczalna. Ale ryzyko jest zawsze, nawet lato potrafi popsuć najpiękniejsze plany przyszłych małżonków przez burzę. Wykorzystajcie zimę i jej cały urok. Jak?

  • Niech wasze ślubne zaproszenia oddadzą klimat. Wybierzcie papier z motywem spadających śnieżek.
  • Motyw: Kraina lodu. Zamiast balonów i wstęg, jako dekoracje mogą posłużyć imitacje lodu oraz śniegu. Wszystko w bieli i srebrze, śnieżki oraz kryształki zwisające z sufitów, srebrne dekoracje na stół.
  • Tort niekoniecznie musi być z lodu
  • Szczególnie na amerykańskich przyjęciach królują rzeźby z lodu. Czemu nie? Lodowy łabędź lub wasze podobizny wkute z lodu przypadną wszystkim do gustu. Atmosfera i tak będzie gorąca mimo panującego mrozu, więc śmiało możesz dać się ponieść zimowej wyobraźni.
  • Jeśli pobieracie się w okolicach Bożego Narodzenia, jako element dekoracyjny szczególnie waszego stołu możecie wybrać bombki w kolorach bieli, złota oraz srebra.
  • Powtórka z Sylwestra. Ślub trzeba uczcić i to hucznie najlepiej fajerwerkami.
  • Dekoracje przed kościołem. Nie tylko sala weselna jest istotna. Zamień zwykły ogród i drzewa przed salą w ogród świateł dzięki lampionom i świeczkom choinkowym. Nastrój romantyczny gwarantowany i z pewnością niejedna para mimo chłodu będzie miała ochota na spacer. Inspiracje znajdziesz na stronie:https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-w-plenerze/

Wyjątkowa sesja ślubna

Zima jest najpiękniejszą porą roku do fotografowania. Biały puch, który przykrył wszystko Drzewa okryte szronem, i przebijające się przez niezachodzące słońce. Mimo zimna, warto się trochę poświecić i pozować. Efekt będzie spektakularny i z pewnością wszyscy będą zazdrościć wam wspólnych zdjęć. Jeśli macie pupila weźcie go ze sobą na zdjęcia, śnieg dostarczy mu również mnóstwo frajdy. Na zimno też jest sposób. Rozpalcie ognisko, nie tylko wam zrobi się cieplej, zdjęcia w takiej scenerii też nabiorą ładnych kolorków.

Kolejnym plusem ślubu zimą jest to, że miesiąc miodowy możecie spędzić w ciepłych krajach, podczas, gdy inni będą pokonywać zaspy.