W dzisiejszych czasach wiele Młodych Par pragnie, by to właśnie ich wesele zostało zapamiętane przez gości. Coraz częściej poszukujemy niebanalnych rozwiązań, które pozwolą nam wszystkich zaskoczyć oraz uczynić dzień ślubu naprawdę wyjątkowym. Pary, które nie przywiązują wagi do tradycyjnych rozwiązań, chętnie sięgają po ślubne stylizacje, nawiązujące na przykład do minionych epok.

Lata 70-te: Dzieci Kwiaty i bliskość natury

Szalone lata 70-te kojarzą się z radością, beztroską i umiłowaniem natury. Ta stylistyka idealnie wpisuje się w przyjęcie weselne, które przecież również jest pełną radości i miłości zabawą. Wesele w stylu lat 70-tych to z pewnością nie jest rozwiązanie dla wszystkich, ale miłośnicy swobody, niewymuszonej elegancji i romantyzmu będą tą konwencją zachwyceni! Aby uzyskać pożądany efekt, należy zwrócić uwagę na wszystkie istotne szczegóły, od wyglądu Młodej Pary, przez dobór odpowiedniego miejsca na wesele, aż po rodzaj dekoracji. Jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z tak poważnym przedsięwzięciem, jak zaplanowanie całej imprezy, zwróćmy się o pomoc do profesjonalistów. Ofertę realizacji weselnej imprezy tematycznej znajdziemy np. tutaj: https://dekorowanie.pl/nasza-oferta-dekoracji-sal-weselnych/.

Panna Młoda w stylu hippie

Lata 70-te nierozerwalnie kojarzą się z hipisami. Warto do tego nawiązać, obmyślając stylizację dla Panny Młodej. Wesele w stylu lat 70-tych wymaga prostego, naturalnego stroju. Idealnie sprawdzi się długa, prosta suknia, bez zbędnych ozdób – dopuszczalne są delikatne koronki. Może być na szerokich szelkach lub z długimi, rozkloszowanymi rękawami. Zamiast tradycyjnych szpilek, warto wybrać lekkie sandałki, a welon zastąpić należy wiankiem ze świeżych kwiatów lub barwną chustą, przewiązaną w formie opaski. Włosy można zapleść w luźny warkocz, lub zostawić rozpuszczone. Panna Młoda w stylu lat 70-tych przypomina bardziej wiejską dziewkę, niż wytworną damę.

Ślubne dekoracje tematyczne w stylu lat 70-tych

Dekoratorzy weselni chętnie podejmują wyzwanie przygotowania retro stylizacji weselnej. Organizacja takiego przyjęcia pozwala im się wykazać. Dekoracje w stylu lat 70-tych są przepiękne i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Najlepiej zdecydować się na przyjęcie na łonie natury, wesele w stylu lat 70-tych wymaga bowiem bliskiego kontaktu z przyrodą. W tej stylizacji nie ma miejsca dla wytwornej elegancji, błyszczących ozdób i luksusowych dekoracji. Doskonale sprawdzą się za to długie, dębowe stoły, przykryte lnianymi obrusami, proste gipsowe dzbany i dekoracje weselne, którym bliżej jest do stylu rustykalnego niż nowoczesnego: szklane słoiczki ze świeczkami, wielobarwne bukiety z polnych kwiatów, kolorowe papierowe girlandy. Popularne dekoracje sal weselnych w stylu lat 70-tych to także ciekawe kompozycje z kwiatów, owoców, piór i kolorowych wstążek.

Wesele w stylu lat 70-tych: ważne są szczegóły

Przygotowując stylizowane wesele, należy zwrócić szczególną uwagę na detale, które – źle dobrane – mogłyby popsuć cały efekt. Na takiej imprezie tematycznej znaczenie ma nawet to, co podajemy do jedzenia i w jakiej formie jest to podane. Wykwintne sakiewki z ciasta naleśnikowego, czy egzotyczne dania z krewetkami z pewnością nie pasują na wesele w stylu lat 70-tych. O wiele lepszym rozwiązaniem będą grillowane mięsa, kolorowe babeczki i wielobarwne drinki. Dania mają być proste i smaczne, podane w tradycyjnej formie. Równie ważna jest ślubna papeteria. Jeśli decydujemy się na dekoracje w stylu lat 70-tych, zacznijmy już od zaproszeń ślubnych. Najlepsze będą takie, wykonane z papieru recyklingowego lub szarej tektury. Ma być prosto i skromnie, bez zbędnych ozdobników. W tym samym stylu przygotujmy numerację stołów, menu weselne, czy winietki dla gości.

Świetne przyjęcie weselne w stylu lat 70-tych przygotujesz, korzystając z pomocy https://dekorowanie.pl/.