Organizacja przyjęcia weselnego zawsze budzi wiele dylematów. Warto obrać jeden, konkretny styl uroczystości i na jego podstawie dopasować wszystkie szczegóły i dobrać dekoracje. W ten sposób uzyskamy harmonijną całość i sprawimy, że wesele będzie odbierane przez gości jako piękne, dopracowane w każdym szczególe.

Angielskie wesele – eleganckie przyjęcie plenerowe

Wesele można urządzić na wiele rozmaitych sposobów, coraz większą popularnością cieszy się jednak wesele w stylu angielskim, ponieważ takie przyjęcie jest niezwykle wytworne i wystawne. Impreza tego typu na pewno pozwoli na piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Ceremonię ślubną – w przeważającej części przypadków – organizuje się w plenerze i przyjęcie weselne też coraz częściej przenosi się do ukwieconego ogrodu. Organizacja wesela na łonie natury zwykle nie należy do łatwych zadań, dekoracje trzeba bowiem zaplanować w taki sposób, by współgrały z całym otoczeniem, a jednocześnie – aby nie zginęły wśród wielu szczegółów krajobrazu. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w przystrajaniu otwartej przestrzeni, warto podejrzeć dekoracje w plenerze, tworzone przez profesjonalistów: https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-w-plenerze/. W związku z tym, że pogoda bywa kapryśna, niektóre pary młode obawiają się przygotowywania wesela pod gołym niebem. W takiej sytuacji skorzystać można z jednego z dwóch rozwiązań: rozstawić duże, białe namioty, które osłonią gości przed ewentualnym deszczem, lub zdecydować się na wesele w eleganckiej, przestronnej sali.

Kwiaty – nieodłączna część angielskiego wesela

Wszechobecność przepięknych kompozycji kwiatowych to jedna z cech charakterystycznych, wyróżniających wesele w stylu angielskim. Dekoracje kwiatowe mają nadawać przyjęciu elegancji. Zdecydowanie powinny one przyciągać wzrok współbiesiadników, dlatego warto zdecydować się na profesjonalne usługi dekoracyjne, prawda jest bowiem taka, że niewiele osób potrafi samodzielnie stworzyć piękne, a zarazem trwałe, girlandy i bukiety.

Inne niezbędne dekoracje angielskiego przyjęcia

Oprócz kwiatów, mile widziane są także inne dekoracje weselne, wśród których pojawić mogą się gustownie upięte wstążki, kolorowe lampiony, wielobarwne balony i przyciągające uwagę ozdoby z papieru. Udekorowane powinny być nie tylko stoły, ale także całe otoczenie przyjęcia weselnego.

Dekoracje to nie wszystko

Choć wesele w stylu angielskim kładzie ogromny nacisk na dekoracje, nie można zapominać, iż na całokształt wizualny przyjęcia składają się także inne, typowo angielskie elementy. Nie sposób nie wspomnieć o obecności druhen. Powinno ich być kilka – od dwóch do nawet siedmiu – i wszystkie powinny mieć takie same sukienki. W Anglii pięknym zwyczajem jest obdarowywanie druhen drobnym podarunkiem od panny młodej. Zwykle prezent stanowi delikatna biżuteria, wspaniale uzupełniająca kreacje towarzyszek młodej pani. Po stronie pana młodego również nie wystarczy jeden drużba, mężczyzn w orszaku powinno być tyle, ile jest druhen. Panowie także muszą być tak samo ubrani. Takie zgromadzenie eleganckich, młodych ludzi, noszących jednakowe stroje, to świetny efekt wizualny, który doskonale sprawdza się w czasie ślubnej sesji zdjęciowej. Możliwości stylizacji są niemal nieograniczone! Innym, niezbędnym elementem angielskiego ślubu jest obecność małych dziewczynek, które w rozkosznych, falbaniastych sukienkach, sypią płatkami róż. Ważny jest również pojazd, jakim państwo młodzi poruszają się w tym szczególnym dniu. Najlepszym, typowo angielskim wyborem, będzie elegancka bryczka z końmi, jednak dopuszczalna jest także gustowna, zabytkowa limuzyna.

Jeśli planujecie przygotować wesele w stylu angielskim, na stronie https://dekorowanie.pl/ znajdziecie profesjonalną pomoc w stworzeniu przepięknych ślubnych dekoracji.