Dekoracyjny mech to bardzo wdzięczny materiał, z którego mogą powstać efektowne dekoracje – zarówno kościoła, jak i sali weselnej. Jeśli planujecie wyprawić wesele w stylu rustykalnym lub vintage, mech może stać się drugim motywem przewodnim. Jak ozdobić salę weselną mchem?

Dekoracyjny mech zamiast bieżników na stołach i stroików na krzesłach

Jeśli mchem chcecie przykuć uwagę gości, okazji będziecie mieć wiele. Sercem z mchu ozdóbcie ślubny samochód, a zamiast poduszki z obrączkami, przygotujcie mech, na którym zostanie podana Wam ślubna biżuteria. Przed salą weselną ułóżcie Wasze inicjały z mchu – ozdobne litery przed wejściem na salę weselną są coraz popularniejsze. Połącz modny trend z motywem wesela!

Z mchu stwórzcie oryginalne winietki z numeracją stołów, na których znajdą się szklane naczynia wypełnione świeczką i …mchem. Jeśli chcesz, by to właśnie mech zdominował Wasze rustykalne wesele, rozłóż go na stole w formie bieżników, a nad stołami powieś – również wykonane z mchu – girlandy.

Mech w bukiecie Panny Młodej

Wiązanka Panny Młodej powinna przede wszystkim pasować do sukni, fryzury i makijażu. Wybierając motyw przewodni wesela, staramy się jednak, by wszystkie elementy do siebie pasowały. Inną suknię ślubną założy Panna Młoda w stylu glamour, a inną Panna Młoda w stylu boho. Dlatego, jeśli to właśnie mech wybraliście na motyw przewodni wesela, warto wpleść go również w bukiecik, z którym Panna Młoda powędruje do ołtarza. Mech doskonale prezentuje się z większością kwiatów, dlatego skomponowanie bukietu z mchem będzie łatwym zadaniem. Naturalną zieleń możesz połączyć z intensywnym błękitem lub żółcią, klasyczną czerwienią, a jeśli jesteś zwolenniczką subtelnych wiązanek, połącz mech z białymi kwiatami.

Nowoczesne wesele z mchem w roli głównej?

Mech kojarzy nam się z roślinnością, powrotem do natury i z lasem. Dlatego chcąc wykorzystać mech do dekoracji weselnej, najczęściej myślimy o weselu w stylu boho, o weselu rustykalnym czy vintage. Zastanawiasz się, czy mech będzie odpowiednią dekoracją ślubną na eleganckiej uroczystości? Oczywiście, że tak!

Mech możesz wykorzystywać jako samodzielną dekorację lub w połączeniu z pieńkami. Mech pasuje także do szkła i właśnie ze szklanymi naczyniami stworzy wytworne dekoracje na Twoim weselu. Jednak zieleń mchu jest dość zimnym kolorem, dlatego śmiało możesz urozmaicić biało-zielony wystrój sali weselnej głęboką czerwienią. Na kwiaty do dekoracji stołów i całej sali wybierz klasyczne czerwone róże. Mchem ozdób wazony i świeczniki, jednak zrezygnuj z wykorzystywaniem mchu w nadmiernych ilościach – elegancja nie lubi przesady.

Mech będzie także piękną dekorację ślubu w plenerze. Jeśli zamierzacie pobrać się na świeżym powietrzu, wykorzystajcie mech i podkreślcie naturalne piękno otaczającej Was scenerii!