Jak co roku, Instytut Pantone ogłosił najmodniejsze kolory na nadchodzący sezon. W tym roku królować będzie przede wszystkim intensywny odcień fioletu, w palecie barw noszący nazwę ultra Violet. Jak przygotować wesele w kolorze ultra Violet?

Ultra Violet – z jakimi kolorami połączyć intensywny fiolet?

Ultra Violet, choć piękny, może sprawić pewne problemy w dekoracji weselnej. Jeśli połączymy go z bielą, możemy wpaść w pułapkę. Fiolet z bielą stworzy elegancką, ale smutną aranżację. Dlatego proponujemy poszukać innych rozwiązań.

Z fioletem doskonale komponuje się kolor złoty, ale jeśli zależy Ci, by to ultra Violet dominował na Twoim weselu, postaw na złoto w starym wydaniu. Złoto nie będzie tak bardzo błyszczeć, nie przyćmi więc fioletu. Taki zestaw kolorystyczny sprawdzi się w bardzo eleganckich wnętrzach na weselu w stylu glamour.

Fiolet ze srebrem lub szarością da inne eleganckie, ale mniej ekstrawaganckie zestawienie. Jeśli takie połączenie Ci się podoba, ale boisz się, by wystrój sali weselnej nie był zbyt smutny, dodaj do tego zestawienia nieco wrzosowego różu. W takim przypadku ten róż powinien być wyrażony jedynie przez delikatne akcenty – serwetki, szarfy na krzesła czy balony.

Jeśli styl greenery jest Ci bliższy niż styl glamour, ultra Violet połącz z zielenią. Fioletowe dekoracje, obrusy czy organzy będą doskonale komponować się z naturalną zielenią. Postaraj się więc, by na sali weselnej było dużo żywej roślinności. Zieleń złagodzi ciemny fiolet i doda energii całemu wystrojowi. To gotowe rozwiązanie na wesele w stylu boho!

Ultra Violet – dominujący fiolet z innym intensywnym kolorem

Color bloking to sztuka łączenia intensywnych kolorów. Taki sposób komponowania kolorów modny jest już od kilku lat i nie zanosi się na szybkie zmiany. Ultra Violet zestaw z turkusem lub z granatem. Najodważniejsze Pary Młode mogą pokusić się o połączenie mocnego fioletu z ciepłym brązem – Spiced Apple to również kolor sezonu 2018, który został wybrany przez Instytut Pantone.

Galaktyczne wesele w 2018 roku

Ciemny fiolet w połączeniu z mleczną bielą sprawi, że Wy i Wasi Goście poczujecie się jak w niebie – dosłownie. Umiejętnie zestawione kolory sprawią wrażenie, że zabawa weselna przeniosła się w przestrzeń międzygalaktyczną. Wykorzystajcie papierowe balony, szklane naczynia, fioletowe girlandy, serwetki i organzy i stwórzcie niebo na ziemi! Kwiaty w kolorze mlecznej bieli ożywią cały wystrój i rozjaśnią nieco wnętrze.

Jesteśmy bardzo ciekawi, na jaki zestaw kolorystyczne Wy się zdecydujecie! Klasyczna elegancja, ekstrawagancja, a może macie swój pomysł, jak połączyć najnowsze trendy z własnymi upodobaniami?