Styl Greenery zdominuje dekoracje ślubne w 2017 roku!

Każdego roku amerykański Instytut Pantone wybiera kolor danego roku. W tym ogłosił, że kolorem roku zostaje GREENERY – czyli głęboka, radosna zieleń! Zieleń, która bez pardonu weszła na salony ślubne i raczej już tu pozostanie. Styl Greenery w branży ślubnej pojawił się wprawdzie już w zeszłym sezonie, jednak dopiero w 2017 roku nabiera rozpędu. Na czym polega ów zielone dekorowanie wesel?

Zielone dekoracje kwiatowe

Botaniczna zieleń, mocna, ale przyjemna przejawia się przede wszystkim w dekoracjach kwiatowych i dodatkach – takich jak zaproszenia, etykiety, menu i tablice informacyjne. Motyw roślinny towarzyszy Młodej Parze na każdym etapie organizacji wesela. Paleta Greenery idealnie komponuje się z białą konfekcją Panny Młodej i ciemnym garniturem Pana Młodego. Do zielonych akcentów idealnie pasuje stonowane oświetlenie w ciepłych barwach. Zieleń jest kolorem pokoju i miłości. To wspaniałe połączenie uspokaja, wycisza, kojarzy się z naturą i filozofią slow life. Dekoracje kwiatowe wykonane zgodnie z trendem GREENERY to przede wszystkim wykorzystywanie roślin z dużymi zielonymi liśćmi w różnych odcieniach. Greenery to nie tylko kolor. To cała idea, jaką niesie za sobą trend powrotu do natury.

Zieleń paproci, eukaliptusa i konwalii – dekoracje kwiatowe i bliskość natury a możliwości

Większość organizowanych współcześnie wesel odbywa się w stylu boho, rustykalnym czy z elementami filozofii DIY. Bliskość natury jest dla nas niezmiernie ważna. Musimy jednak pamiętać, że piękne odcienie zieleni nie nadają się do wszystkich przestrzeni. Zanim podejmiecie decyzję o konkretnym stylu dekoracji kwiatowych na Waszym weselu, przeanalizujcie dokładnie możliwości. Teoretycznie wszystko jest możliwe, a zieleń pasuje do większości. Jednak z praktycznego punktu widzenia musimy Wam podpowiedzieć, że co za dużo to niezdrowo i w miejscu, gdzie już jest mnóstwo zieleni i dużych liści, naturalistycznym style greenery po prostu nie wybrzmi tak jak powinien. Dlatego najpierw znajdźcie miejsce na swoje wesele, dobrze się mu przypatrzcie, a potem podejmijcie decyzje czy ów nowoczesne zielone trendy wpasują się w Waszą koncepcję wesela.

Jeśli pojawią się w Was wątpliwości – napiszcie, zadzwońcie, chętnie udzielimy Wam rady, podpowiemy jak rozwiązać problem.