Planujecie ślub jeszcze w tym roku? Zatem dobrze trafiliście! Sprawdźcie najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych. Zapraszamy w magiczną podróż po inspiracjach ślubnych w różnych stylach aranżacyjnych.

Inspiracje ślubne – dekoracja sal weselnych

Na jakie ślubne dekoracje ślubne powinniście stawiać w aktualnym sezonie? W tym roku modne są pastele, które królują w tkaninach, kwiatach i innego rodzaju dodatkach. Ze Stanów przyszła moda na candy bary – bogate dekoracje, które można zjeść nie tylko oczami. Drugi nurt w tegorocznych dekoracjach inspirowanych modą zza oceanu to kandelabry – niezwykle szykowne i eleganckie dekoracje ślubne. Odważniejsze pary mogą wybrać dekoracje tematyczne, które w naszym kraju są nadal rzadkością, ale pozwalają na puszczenie wodzów fantazji – tutaj ograniczać Was będzie jedynie wyobraźnia. Wykorzystajcie znane motywy, czy wspólne pasje, by zachwycić swoich gości nietuzinkowymi pomysłami! Poza tym bardzo modny jest styl boho, w którym stawiamy na naturalność! Dekoracje wykonane z ekologicznych materiałów, podziękowania dla gości w postaci słodkich konfitur lub miodzików, bukiety z polnych kwiatów – większość dekoracji “natural beauty” możecie wykonać sami! Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przygotowując ślubne dekoracje?

Świeże kwiaty zawsze w modzie

Bez względu na to jaki styl preferujemy, ponad wszystko wybieramy świeże kwiaty! Bukiety ślubne na stoły mogą przyjmować rozmaite formy – małe bukieciki na wysokich wazonach, obszerne kwiatowe kompozycje, polne kwiaty w uroczych słoikach i buteleczkach – to tylko niektóre z możliwości. Jeśli do dyspozycji mamy sporo miejsca, wówczas warto pomyśleć o kompozycjach z główek kwiatów zamieszczonych w niskich naczyniach wypełnionych wodą. A co jeśli tego miejsca jest znacznie mniej? Zwisające nad stołami bukieciki dodadzą romantyzmu niejednej sali weselnej! Świeże kwiaty z powodzeniem można wykorzystać także do dekoracji krzeseł. Ciekawym pomysłem są także kwiaty w towarzystwie świec rozmieszczone na drabinkach. Przykłady kwiatowych aranżacji znajdziecie na https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-sal-weselnych/.

Coś dla łasuchów

Od jakiegoś czasu panuje moda na urocze muffinki. Teraz te i inne słodkości wkraczają na sale weselne! Candy bar, czyli słodki bufet to trend zza oceanu, który szturmem zdobywa polskie wesela. Do jego stworzenia potrzebujecie tylko kilku rodzajów słodyczy, mis i pater. Kolorowe słodkości nie tylko smakują gościom w każdym wieku, ale także stanowią atrakcyjną ozdobę sali weselnej! Lizaki, ciasteczka, babeczki, cukierki i inne wspaniałości tworzą bajkową kompozycję. Taki bufet łatwo dopasować do reszty aranżacji, używając lukru i obrusu w odpowiednim kolorze. To miejsce zintegruje wszystkich weselnych łasuchów!

Ślubna papeteria

Kupienie kilkudziesięciu gotowych zaproszeń już nie wystarczy! Papeterię potraktuje jako całość – zaproszenia, ślubne menu, księga gości, pudełeczka na upominki… wszystko to powinno stworzyć spójną kompozycję, która na długo zapadnie w pamięć gości weselnych! Liczy się każdy szczegół – krój pisma, rodzaj papieru, kształt poszczególnych elementów, ilustracje. Modną ślubną papeterię cechuje minimalizm i niepodważalna unikalność. Doskonałym pomysłem będzie stworzenie Waszego znaku graficznego z inicjałów, który znajdzie się na każdym jej elemencie. Najlepiej jeśli oddacie tę sprawę w ręce specjalisty, który przygotuje kompleksowy projekt.

Profesjonalną pomoc w przygotowaniu ślubnych dekoracji znajdziecie na https://dekorowanie.pl/.