Urokliwy park, stare drzewa, soczysta zieleń trawy i śpiew ptaków czy piaszczysta plaża nad brzegiem jeziora i odbijające się promienie zachodzącego słońca od gładkiej tafli wody? Która sceneria jest Waszą wymarzoną, by powiedzieć najważniejsze „tak” w Waszym życiu? Być może macie inne pomysły na ślub na świeżym powietrzu, na pewno jednak zastanawiacie się jak w ogóle rozpocząć przygotowania do takiej ceremonii.

Przygotowania do ślubu w plenerze – niecodzienne dekoracje ślubne

Odkąd możemy – za dodatkową opłatą – zawrzeć związek małżeński poza Urzędem Stanu Cywilnego, taka forma ślubów cieszy się rosnącą popularnością. Nadal jednak nie mamy zbyt wielu doświadczeń z tym związanych, niewielu z nas była już na takim ślubie. Znamy je raczej z (głównie amerykańskich) filmów i jak najbardziej możemy czerpać z nich inspiracje.

Całe szczęście coraz więcej pomysłów na organizację ślubu w plenerze możemy znaleźć w katalogach, na blogach czy sklepach internetowych i wypożyczalniach akcesoriów ślubnych https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-w-plenerze/ – z pewnością okażą się nieocenioną pomocą w doborze odpowiednich dekoracji.

Znajdziemy tam wiele różnorodnych akcesoriów, a także gotowe pomysły na ich wykorzystanie. Pracownicy takich sklepów i wypożyczalni to prawdziwi profesjonaliści – mają ogromne doświadczenie i nieustannie pogłębiają swoją wiedzę na temat ślubnych trendów. Z przyjemnością podpowiedzą nam najlepsze rozwiązania i odpowiedzą na nurtujące nas pytania. Dzięki temu nasza oprawa weselna będzie nie tylko piękna, ale dostosowana do warunków, w jakich będziemy brać ślub.

Ślub w plenerze – nic nas nie zaskoczy

Jeśli decydujemy się wziąć ślub na świeżym powietrzu, pamiętajmy o doborze odpowiedniej dekoracji, która wytrzyma nieprzewidywalne warunki atmosferyczne. Oczywiście ślub w plenerze będziemy brać późną wiosną, latem lub wczesną jesienią, a na wypadek deszczu przygotujemy salę lub rozstawimy namiot. Nie dajmy się jednak przegonić lekkiemu wiaterkowi lub przelotnej mżawce. Dobór wytrzymałych tkanin dekoracyjnych (tiule, satyny i organzy) czy trwałych bukietów i wiązanek jest niezmiernie ważny.

Potrzebna nam będzie pergola (materiałowa lub kwiatowa) lub altanka – miejsce, w którym będziemy składać przysięgę małżeńską ozdóbmy, by dodać mu uroczystego charakteru. Udekorujmy również alejki i przejścia. Wykorzystajmy do tego lampiony, bukieciki czy kompozycje z pływających świeczek.

Organizacja ślubu na świeżym powietrzu to prawdziwe wyzwanie, które jednak warto podjąć, bo efekty naszych przygotowań zachwycą gości i nas samych.