Ślub w plenerze – dekoracje

Ślub w plenerze? Czy Ty też o tym marzysz? Teraz możesz bez problemu spełnić swoje marzenia! Dziś organizacja ślubu cywilnego jest możliwa praktycznie w każdym (godnym ku tej ceremonii) miejscu. Śluby plenerowe cieszą się coraz to większą popularnością, a pomysły w ich dekorowaniu prześcigają same siebie!

Centralne miejsce ślubu plenerowego

Centralnym miejscem ślubu plenerowego jest stół prezydialny odpowiednio przystrojony na tę okazję. Najczęściej prowadzi do niego biały dywan, obsypany płatkami róż, bądź obłożony kwiatami i lampionami. To główne miejsce ceremonii, dlatego powinno być szczególnie potraktowane. Jasne, świetliste, z kwiecistą bramą. A krzesła dla gości, powinny być równo ustawione na zielonej trawie. Zaślubiny to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu, dlatego powinniśmy jej dekorowaniu poświęcić całe serce.

Droga przejścia

Zanim wejdziemy na biały dywan, prowadzący małżonków do zamążpójścia, musimy przejść przez… no właśnie. Wiele par organizujących samodzielnie swój ślub plenerowy, zapomina, o przygotowaniu przestrzeni przed miejscem wydarzenia. Drzwi wyjściowe z domu weselnego należy odpowiednio przygotować. Dookoła nich można ustawić lampiony, postawić kwiaty w donicach, np. wysokie trawy. Powinny one być dobrane odpowiednio do charakteru całej uroczystości. Wszystkie kompozycje kwiatowe powinny nawiązywać nie tylko do koncepcji, ale i do miejsca, w jakim odbywa się ślub. A więc jeśli są to góry, to dekoracje powinny być inne, niż w ogrodzie nad jeziorem. Warto również zadbać o podwyższenie miejsca, gdzie umieszczony będzie stół prezydialny – aby Para Młoda była dobrze widoczna dla wszystkich.

Pamiętajcie też o dobrym nagłośnieniu i muzyce, która ożywi dekoracje i podkreśli nastrój Waszej ceremonii.