Jeśli Twoimi ulubionymi kwiatami są słoneczniki, ale zastanawiasz się, czy można je wykorzystać na ślubie i weselu, odpowiadamy: jak najbardziej! Podpowiemy Ci, jak najefektowniej możesz wykorzystać te słoneczne rośliny.

Słoneczniki na lato i jesień

Słoneczniki przywędrowały do Europy dopiero w XVI wieku. Zanim trafiły na wiejskie rabatki, zdobiły pałace i dworki, królując nad innymi kwiatami jako symbol bogactwa, siły i władzy. Dlatego możesz je śmiało wykorzystać zarówno w stylizacji rustykalnej czy boho, jak i romantycznej. Jeśli zależy Ci na dyskretnej elegancji, również wykorzystaj słoneczniki, stosując odpowiednie połączenia. Słoneczniki kojarzą się ze słonecznym latem i właśnie wtedy Pary Młode najchętniej po nie sięgają. Gdy Twój ślub odbędzie się jesienią, kwiaty te przywołają piękne wspomnienia i wszyscy będą myśleli o pięknej złotej polskiej jesieni, a nie o chłodzie i słocie.

Państwo Młodzi w słonecznikach

Bukiet Panny Młodej może być wykonany z samych słoneczników lub słoneczników w połączeniu z innymi kwiatami. Jeśli zależy Ci na romantycznej aranżacji, zastosuj białe kwiatki z elementami zieleni. Dla uzyskania efektu glamour połącz żółte słoneczniki z czerwonymi różami lub intensywnie niebieskimi kwiatami.

Dla podkreślenia stylizacji Panna Młoda może założyć efektowne żółte szpilki, Pan Młody żółtą muchę, a w butonierkę wpiąć jeden miniaturowy słonecznik.

Słonecznikowa oprawa ślubna

Słoneczniki doskonale sprawdzą się w roli ślubnych dekoracji w kościele. Duże kwiaty o długich łodygach włożone w eleganckie przezroczyste wazony będą wyglądały naprawdę dostojnie. Stroiki wykonane z tych żółtych kwiatów przyozdobią ławki i przede wszystkim krzesła Nowożeńców. Cały efekt zostanie dopełnione, gdy w roli poduszki pod obrączki wystąpi piękny, okazały słonecznik!

Dekoracja stołów i sali weselnej

O aranżację wesela należy zadbać na każdym etapie ślubnych przygotowań. Dlatego pamiętaj o wybranym motywie, tworząc i wysyłając zaproszenia na ślub. W podobnym tonie utrzymaj winietki, które będą informować gości o ich miejscach przy weselnym stole.

Na sali bankietowej słoneczniki mogą królować na wiele sposobów. Bardzo modne i efektowne są kule ze słoneczników – możesz włożyć je w wazon lub powiesić do góry nogami. Jeśli aranżujesz wesele w stylu vintage lub rustykalnym, połącz motyw przewodni z drewnem lub galwanizowanymi naczyniami. Możesz też użyć przezroczystych słojów. W przypadku bardziej eleganckiego wesela, do dekoracji ze słoneczników użyj szklanych, przezroczystych wazonów. Pomyśl też o stworzeniu dekoracji wodnych przy użyciu słoneczników, możesz połączyć je ze świecami.

O myśli przewodniej pamiętaj także przy tworzeniu weselnego menu. Słoneczniki z masy cukrowej lub marcepanowej przystroją tort i inne desery. Słoneczniki dają pole do popisu przy dekorowaniu Candy baru – wykorzystaj to i zachwyć swoich gości!

Na koniec zadbaj o drobne upominki dla gości. Miniaturowe słoneczniki w doniczce, starannie zapakowane nasiona lub pestki słoneczników będą doskonałym upominkiem. Czy dasz się namówić na ślub i wesele ze słonecznikami w tle?