Jeszcze nie tak dawno temu świat obiegła wiadomość, że książę Harry spotyka się z amerykańską aktorką Megan Markle. Wkrótce potem dowiedzieliśmy się, że szczęśliwa Para planuje ślub, którego datę wyznaczono na 19 maja 2018 roku. Był to chyba najbardziej wyczekiwany dzień w tym roku. Jak przebiegła uroczystość? Na co uwagę zwracały światowe media?

Tradycyjny ślub książęcej Pary?

Przed ślubem wiedzieliśmy, kto przygotowuje tort i kto będzie fotografem ślubnym. Jednak więcej było niewiadomych, spekulacji i domysłów. Część z nich dotyczyła tradycji i tego, w jakim stopniu zachowają je Młodzi podczas swojej uroczystości. I chociaż nikt nie ma wątpliwości, że był to prawdziwie książęcy ślub, nie wszystkie tradycje zostały zachowane. Książę Harry, mimo że do ślubu szedł w mundurze wojskowym Blues and Royals, nie zgolił brody. Nie był jednak pierwszym brytyjskim księciem, który do ślubu szedł w mundurze i w brodzie. Ważną zasadę złamał przed wieloma laty jeden z przodków księcia.

Bardzo dużo spekulacji było na temat tiary, którą założy Megan. Zakładając tiarę królowej Mary, Megan symbolicznie ogłosiła, tradycję której linii królewskiej będzie kontynuować.

Nie szata zdobi człowieka – suknia ślubna Megan Markle

Kolejną ogromną zagadką była suknia, jaką będzie miała na sobie Megan. Jaki będzie krój sukni i przede wszystkim komu powierzyła jej zaprojektowanie i uszycie. Wybór padł na dom modowy Givenchy, a projektantką sukni okazała się Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna Givenchy.

Naszym zdaniem, suknia okazała się strzałem w dziesiątkę! Prosta, skromna, z klasą – Megan udowodniła, że nie potrzebuje diamentów, falban i haftów, by w sukni ślubnej wyglądać zjawiskowo. Zresztą mówi się, że „ładnemu we wszystkim ładnie”. Pojawiły się co prawda głosy, że suknia źle się układała, że zawinęła się podczas wysiadania z samochodu – ale czy jakiejś Pannie Młodej to się nie przytrafiło?

Uwagę przyciągał także długi na 5 metrów welon, który niosły dzieci (między innymi księżnej Kate i Williama). Na welonie z jedwabnego tiulu wyhaftowano roślinne motywy, symbole wszystkich krajów Brytyjskiej Wspólnoty, a na specjalne zamówienie Megan pojawiły się także jej dwa ulubione kwiatki: zimokwiat i maczek kalifornijski.

Dekoracje i bukiet Panny Młodej

Bukiet Megan również był bardzo symboliczny – ku czci księżnej Diany pojawiły się w nim stokrotki. Oprócz stokrotek bukiet składał się z mirty, jaśminu i kwiatów, które dzień wcześniej osobiście zerwał książę Harry.

Wokół nie brakowało zieleni i wielorakich białych kwiatów, które w blasku słońca wyglądały bardzo romantycznie. Pogoda Młodej Parze dopisała, było słonecznie i ciepło, co ułatwiło transmisję ślubu, którą obejrzały setki miliony widzów na całym świecie.