Weselna uczta nie mogłaby się odbyć bez szerokiego asortymentu słodkości – bez babeczek, ciasteczek, ani musów czekoladowych czy waniliowych z polewą owocową. Tort weselny jako symbol słodkości dzielonej przez małżonków nie wystarcza na osłodzenie wieczoru. Dlatego tak wiele uwagi poświęca się tak zwanym słodkim stołom – pełnym przysmaków, ciast i ciasteczek. Jak można przygotować słodki stół na wesele, by cieszył nie tylko podniebienia, ale i oko?

Jak zwykle, mamy wiele możliwości przygotowania takiej uczty dla gości, by oniemieli z wrażenia! Na słodkim stole, oprócz tradycyjnych ciast, takich jak sernik czy jabłecznik, stawia się liczne babeczki kajmakowe, malinowe, truskawkowe, karmelowe… W małych papilotkach czyli ozdobnych papierkach, babeczki prezentują się cudnie, a i smakują zazwyczaj równie wybornie. Na tartoletkach o minimalnych rozmiarach osadza się krem ozdabiany świeżymi owocami czy też posypywany czekoladowymi wiórkami. Nowością wśród słodkich stołów weselnych są czekoladowe lizaki i ręcznie tworzone cukierki!

Dzięki tego rodzaju udoskonaleniom słodkiego stołu, z łatwością oczarujecie gości weselnych i sprawicie, że poczują się, jakby przenieśli się do innej, słodkiej krainy. Dziś, jeśli tylko jest taka możliwość, organizuje się osobny pokój, w którym ustawiane są słodkie stoły i kanapy, jest to tak zwany pokój chill out/pokój relaksu, w którym goście mogą spokojnie porozmawiać i się wyciszyć, wypić ciepłą herbatę czy kawę. Dzięki temu rozwiązaniu ciasta nie mieszają się z sałatkami, są elegancko wyeksponowane i kuszą słodkim wyglądem.

Kolejną naszą podpowiedzią co do słodkich stołów jest… niespodzianka! Tak, warto na takim stole zostawić jakąś niespodziankę dla gości, pomiędzy ciasteczkami na specjalnych stojaczkach poustawiać zdjęcia Młodej Pary czy też zostawić na przykład chińskie ciasteczka z przepowiednią – przepowiednie mogą być spersonalizowane przez Narzeczonych i odnosić się do nich, bądź mogą mieć znaczenie uniwersalne.

Słodki stół jest niezbędnym elementem weselnej nocy, warto zadbać, by był on perfekcyjnie przygotowany i by czymś mógł zaskoczyć Waszych gości. Przemyślcie sprawę kilka razy, zanim po prostu zamówicie cztery blachy szarlotki. Naprawdę warto!