Ślub jesienią? Dlaczego nie! Coraz więcej Młodych Par ślub bierze w nietypowe do tej pory miesiące. Jesienią czy zimą łatwiej o wolne sale i zespoły muzyczne. To także doskonała okazja do stworzenia nietypowej aranżacji. Jeśli planujecie ślub jesienią i szukacie motywu przewodniego, proponujemy miód w roli głównej!

Kwiaty w kolorze miodu

Miód i plastry miodu łatwo skojarzyć z jesienią. Złote liście połączone ze złocistym kolorem miodu będą wyglądać cudownie! Jednak główną rolę powinny odegrać żywe kwiaty – w tym przypadku o kolorze jak najbardziej zbliżonym do miodu. Może to być także soczysta żółć, doskonale sprawdzą się więc słoneczniki. Oprócz nich mogą to być chryzantemy, astry, żonkile, magnolie czy tulipany i żółte fiołki. Bardzo zbliżony kolor do miodu ma mniej znany kwiat – thunbergia oskrzydlona.

Sala weselna w kolorze miodu

Po najważniejszej chwili, czyli uroczystości zaślubin, Wy i Wasi goście udacie się na salę weselną, gdzie spędzicie najwięcej czasu. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by to miejsce jak najbardziej przypominało Wam wszystkim, co jest motywem przewodnim wesela.

Złociste szarfy na białych pokrowcach na krzesłach oraz organzy na białych obrusach zaakcentują miodowy akcent. Jeśli chcesz, by był bardziej wyrazisty, odwróć kolory. Złote pokrowce i obrusy oraz białe organtyny i szarfy osłodzą czas spędzony przy stole!

Candy bar to miejsce, w którym miód naprawdę będzie królował. Planując słodkie menu, zadbajcie, by były też desery bez miodu – niestety niektórzy są uczuleni na ten pyszny i zdrowy przysmak.

Słodki prezent dla gości

W dobrym zwyczaju jest podziękować gościom za przybycie i wspólną zabawę. Często w ramach podziękowań wręczamy gościom upominek. Jeśli masz wrażenie, że większość Nowożeńców wręcza butelkę wódki – masz rację. Jeśli chcesz swoich bliskich zaskoczyć, możesz wręczyć im buteleczkę z pitnym miodem albo słoiczek miodu z zaufanej pasieki. Na butelkę lub słoik naklej etykietę, która nie pozostawi żadnych złudzeń, że własnoręcznie przygotowaliście ten pyszny prezent.

Miód jest bardzo wdzięcznym produktem, który łatwo wykorzystać do stworzenia naprawdę pięknej, jednocześnie eleganckiej i przytulnej aranżacji. Łatwo połączysz wszystkie elementy wystroju – kwiaty, obrusy, serwetki, winietki, a także dekorację samochodu. Miód możecie zaakcentować także swoim strojem – buty Panny Młodej w kolorze miodu i takiego samego koloru kwiatek w butonierce dopełnią całości.