Romantyczna podróż poślubna

Podróż poślubna to równie ważna część uroczystości około weselnych – pierwsze pytania gości na sali to zazwyczaj: no a w podróż to dokąd? Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wycieczki w dalekie, gorące kraje – takie jak Tajlandia czy Meksyk. Równie często uczęszczanym miejscem jest Bali – magiczne domki na wodzie pod palmami to marzenie niejednej Pary. Takie wycieczki jednak wciąż sporo kosztują, na wyjazd w dalsze rejony świata trzeba przygotować ponad 8000 zł. Czy są jakieś inne możliwości zorganizowania romantycznej podróży poślubnej za nieco mniejszą kwotę? Dziś przedstawimy jedną z nich!

Jakaż trasa mogłaby być bardziej romantyczna od Romantische Strasse w Bawarii? Pomiędzy Wurzburgiem a Fussen w południowych Niemczech rozciąga się bajkowa trasa, przy której mieszczą się malownicze stare miasteczka i zamki, przypominające o dawnych dziejach. Bawaria to jeden z najprzyjemniejszych regionów turystycznych w Niemczech, to esencja niemieckich krajobrazów i niemieckiej kultury. To idealne miejsce dla Nowożeńców ze względu na charakter opracowanej trasy – to miejsce na duchową kontemplację i radość z uroków bliskich nam terenów. Picie kawy w małych, zadbanych, urokliwych miasteczkach, podziwianie zachodu słońca z widokiem na potężny zamek jakby z baśni Disneya wycięty, to wspaniałe momenty dla zakochanych. Cisza, spokój, zadumanie – to główne cechy romantycznej trasy.

To na tej trasie znajduje się zamek Neuschwanstein – zbudowany przez Ludwiga II, którego wizerunek bardzo często gości na niemieckich znaczkach pocztowych. Długie spacery, piesze, jak i rowerowe wycieczki, pozwolą Wam na wielogodzinne rozmowy i spokojny czas cieszenia się swoją obecnością. Trasa Romantyczna to rozwiązanie dla Nowożeńców, którzy nie mają tak wielu środków finansowych na wykorzystanie w celu relaksacji, ani nie są łowcami odległych przygód!

O czym warto pamiętać organizując romantyczną podróż poślubną?

Że nie ważne jest miejsce, do którego wyjedziecie – choć oczywiście, zadbajcie o standardy, o wygodne łóżko, ciepłe śniadanie, tak abyście nie musieli się troszczyć o podstawowy komfort, ważne jest Wasze nastawienie do podróży. Dopasujcie cel i miejsce podróży do Waszych wspólnych potrzeb, a podróż z pewnością będzie tą romantyczną! Możecie wylecieć hen daleko, albo zwiedzać pobliskie rejony, ważne, aby plan podróży był Waszym wspólnym pomysłem realizowanym wspólnymi siłami!