Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego wymaga sporego zaangażowania i wyobraźni. Wśród decyzji, które trzeba podjąć jest na przykład uzgodnienie stylu i klimatu w jakim ma odbyć się przyjęcie weselne oraz wybór dekoracji. Aby dobrze się przygotować sprawdź pomysły na dekoracje weselne z użyciem wazonów, kwiatów i świec. Planując dekoracje nie możesz zapomnieć również o krzesłach.

Wazony na kwiaty

Oryginalnym i modnym rozwiązaniem jest wykorzystanie szklanych buteleczek lub słoików jako wazony. Do takiej dekoracji najlepiej pasują polne kwiaty w różnych kolorach. Miłośnikom nowoczesnego stylu przypadną do gustu szklane misy, wypełnione wodą, główkami kwiatów i kamykami. Do mis pasują również szklane kule wypełnione kwiatami, które można postawić lub podwiesić. Stoły z przekąskami i alkoholem będą wyglądały efektownie jeśli udekorujemy je dużymi wazonami w kształcie prostokątów lub cylindrów.

Świeczniki i lampiony

Świeczniki i lampiony dostępne są w rozmaitych formach. Przy ich użyciu można stworzyć wiele ciekawych i oryginalnych dekoracji. Modnie a zarazem bardzo elegancko będą wyglądały na stole wysokie szklane świeczniki, idealne do subtelnych dekoracji zarówno kwiatowych jak również ze świec. Do świeczników możemy możemy zastosować różne rodzaje świec – tradycyjne długie, szerokie typu walec lub świece kule. Szklane osłonki przypominające wazony, do których wkłada się duże świece pięknie rozświetlą stół i dodadzą lekkości w aranżacji. Do stworzenia dodatkowego oświetlenia stołu możemy wykorzystać małe świeczki na szklanych podstawkach lub niewielkie stabilne świeczniki z szerokim „kołnierzem”, który zabezpiecza przed rozgrzanym woskiem. Lampion zapalony pod sufitem stworzy niezwykle romantyczny nastrój. Świeczniki i lampiony doskonale pasują do każdego rodzaju wnętrza.

Pokrowce i szarfy na krzesła

Dekorując salę weselną nie można zapomnieć o przystrojeniu krzeseł. Sprawdzonym rozwiązaniem są białe pokrowce z szarfami nawiązującymi do koloru przewodniego. Takie szarfy można wiązać na wiele sposobów. Do dekoracji krzeseł weselnych wykorzystuje się również świeże kwiaty. Pomysłowo zawieszone sprawią, że oprawa wesela będzie wyglądała świeżo i elegancko. Nowym i bardzo modnym rozwiązaniem są dekoracje z cienkich materiałów w pastelowych odcieniach, które pięknie spływają ku dołowi – tworząc fale. Całości dopełnią piórka lub koronkowe zdobienia. Składane krzesła można ozdobić przy pomocy wstążek, luźno przewieszonych przez oparcia bądź splecionych w połowie długości. Innym rozwiązaniem są subtelnie zawiązane wstążki z naturalnie wyglądającymi bukiecikami – do tego celu można użyć np. kilku iglastych gałązek lub wrzosu otulonego dużym liściem. Szukasz czegoś bardziej szalonego? Niewielkie doniczki z kwiatami zawieszone na oparciu to czarujący sposób na przystrojenie krzeseł.

Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwowej atmosfery, do przygotowania dekoracji sali weselnej a także kościoła można wynająć specjalistów, którzy zgodnie z oczekiwaniami wyręczą narzeczonych w kilku niezwykle istotnych kwestiach organizacyjnych. Dekoratorzy zadbają o przygotowanie koncepcji i projektu, wynajęcie i kupienie wszystkich niezbędnych elementów dekoracji oraz zadbają o wyjątkową aranżację sali weselnej. Profesjonalny konsultant ślubny może połączyć ze sobą wiele stylów uroczystości, tak by aranżacja sali przypadła do gustu wszystkim zaproszonym gościom. Firmy z dużą wiedzą i doświadczeniem dobiorą wystrój sali do ulubionego stylu narzeczonych i zadbają o przyjazną atmosferę, która zapadnie w pamięć na wiele lat.

Więcej pomysłów na dekoracje sali weselnej znajdziesz na stronie dekorowanie.pl.