Ślub to niezwykłe wydarzenie, które umacnia relację nie tylko państwa młodych, ale również całej rodziny. Podziękowanie dla rodziców i świadków to nieodłączny element każdej uroczystości ślubnej. Przygotowanie wesela i ślubu wymaga rozważenia wszystkich szczegółów – dzięki temu państwo młodzi mogą spać spokojnie przed uroczystością, mając pewność, iż wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Tekst podziękowania dla rodziców i świadków

Podziękowanie odbywa się zazwyczaj po pierwszym toaście. Przygotowanie przemowy dziękczynnej często wiąże się z dużym stresem. Niepotrzebnie! Warto podejść do tematu spokojnie i zastanowić się, za co możemy szczerze podziękować rodzicom oraz świadkom. Zawsze sprawdza się wyjście od przeżytych wspólnie sytuacji. Im bardziej indywidualna jest przemowa, tym lepiej. Dzięki temu rodzice, chrzestni oraz świadkowie poczują się naprawdę wyróżnieni. Jak przygotować się do przemowy? Sprawdzonym sposobem jest… powtarzanie sobie tekstu przed lustrem, co umożliwia kontrolowanie swojej mimiki i mowy ciała. Pamiętajmy o tym, aby podczas publicznej przemowy stać prosto i mówić pewnie.

Miły upominek dla najważniejszych gości

Tradycją jest dołączenie do podziękowania drobnego upominku dla rodziców, chrzestnych oraz świadków. To miły dodatek do szczerej rozmowy oraz piękna pamiątka ślubnej uroczystości dla najbliższych. Często jest to kartka z życzeniami oraz bukiet kwiatów, butelka wina lub album z fotografiami. Wybierając idealny prezent, zastanówmy się nad gustem rodziców, chrzestnych oraz świadków. Kwiaty na podziękowanie to zazwyczaj trafny wybór, jednak decydując się na tego rodzaju upominek, należy starannie zastanowić się nad rodzajem bukietu lub wiązanki. Możemy się zdecydować na pojedynczy, pięknie przystrojony kwiat lub rozbudowaną kompozycję. Popularne gatunki wybieranych roślin to róże, frezje, magnolie, żonkile, gerbery czy storczyki. Decydując się na bukiet, zastanówmy się, jakie skojarzenia ma wywoływać. O wyborze kwiatów decydować może ich kolorystyka lub symbolika.

Jak wybrać kwiaty dla rodziców i świadków?

Wyróżnijmy naszych najbliższych pięknym, oryginalnym upominkiem. Niebanalne kompozycje kwiatów to odpowiedni prezent. Świetnie wyglądają wiązanki z amarylisów, kalii, peonii, storczyków czy konwalii. Doświadczony florysta pomoże w dobraniu odpowiednich kwiatów i ozdób. Kwiaty na podziękowanie symbolizują wdzięczność i przywiązanie, więc powinniśmy wybrać je z dbałością.

Jak wybrać kwiaty na ślub? Odpowiednie kwiaty na wesele

Przygotowując dekoracje weselne i ślubne, nie sposób pominąć kwiatów. Oczywiście pierwszym kryterium wyboru powinien być gust panny młodej. Kwiaty dopasujmy do motywu kolorystycznego ceremonii i wesela. Bukiety ślubne wyglądają bardzo efektownie, jeśli nawiązują do stylizacji panny młodej. Piękne inspiracje można znaleźć w galerii na stroniehttps://dekorowanie.pl/portfolio/bukiety-slubne/. Bukiet powinien podkreślać urodę panny młodej i być dopasowany do jej sylwetki.

Wiązanki, które ozdobią salę weselną mogą przybrać najróżniejsze formy. Możemy zdecydować się na kosze kwiatowe czy skromne dekoracje w wazonach. Oryginalnym pomysłem jest… całkowite zanurzenie kwiatów w wodzie. Kolorystykę kwiatów dopasujmy do kolorów przewodnich wesela, a ich formę – do budżetu oraz wystroju sali. Warto zaufać specjalistom, którzy wiedzą, jakie dekoracje sprawdzają się najlepiej. Wystarczy spojrzeć na dekoracje stworzone przez ARTCOM – Studio Usług Dekoratorskich: https://dekorowanie.pl.