Od dawna marzyliście o ślubie jak z bajki? Naprawdę niewiele potrzeba, by zrealizować te marzenia i to dosłownie! Urządźcie wesele z motywem przewodnim Alicji w Krainie Czarów i bawcie się ze swoimi gośćmi w iście baśniowym stylu!

Gdzie zorganizować bajkowe wesele?

Taka stylizacja najlepiej sprawdzi się w dużym ogrodzie z bujną roślinnością. Dużo drzew, krzewów i kwiatów doskonale spełnią rolę dekoracji weselnych. Dlatego osobom, które planują ślub w plenerze, szczególnie polecamy taką stylistykę.

Jeśli jednak nie dysponujesz pięknym ogrodem, a wesele odbędzie się na sali, nie przejmuj się. Twoja Kraina Czarów powstanie dzięki kilku prostym trikom. Ciężkie, drewniane krzesła, najlepiej z pokrowcami w biało-czarną kratę to pierwszy element wystroju, który wprowadzi nas w zaczarowaną krainę. Stoły powinny być udekorowane kwiatami, najlepiej różnymi. Dodaj do tego mech i trawę w doniczkach. Ta stylizacja pozwala na więcej, niż odrobina szaleństwa. Niepasujące do siebie ozdoby sprawdzą się tutaj idealnie!

Stoły udekoruj imbrykami i filiżankami do herbaty, a najlepszy efekty uzyskasz, gdy podwiesisz je pod sufitem. Przekrzywione zegary, namalowane tarcze zegarów powieszone na ścianach, lustra, dużo kluczy i kart do gry oraz figurki królików to akcesoria, które nie pozostawią żadnych złudzeń. Jeśli jesteście perfekcjonistami i lubicie, gdy wszystko dopracowane jest w najmniejszym szczególne, przygotujcie drzwi, przez które Alicja trafiła do Krainy Czarów.

Słodki stół w Krainie Czarów

Candy bar to prawdziwe pole do popisu na każdym weselu organizowanym w konkretnym stylu. W przypadku motywu Alicji z Krainy Czarów jest dokładnie tak samo! Tort weselny powinien być pozornie pozbawiony ładu i składu – wykrzywiony, najlepiej w kształcie staromodnej tarczy zegara lub talii kart. Przygotujcie muffinki i inne ciastka, na których umieścicie winietki z napisem „Zjedz mnie!”. Lemoniada i soki opatrz winietkami „Wypij mnie!”. Niech nie zabraknie innych „dziwnych” napisów „Skusisz się?” albo „Spróbuj!”.

Szczególnie na słodkim stole nie może zabraknąć imbryczków i filiżanek, zaparzaczy i innych herbacianych atrybutów. Zaszalej z dekoracjami, kolorami i drobiazgami, które wprowadzą zamierzony nieład.

Zaproszenia od Alicji w Krainie Czarów

Zaproszenia na ślub najlepiej wprowadzą Waszych gości w zaczarowany świat. Do ich przygotowania wykorzystajcie kształt lustra, tarczy zegarowej albo nakrycia głowy Kapelusznika. Każdy jednoznacznie wskazujący motyw na Krainę Czarów Alicji przygotuje Twoich bliskich, którzy być może odpowiednio przygotują się do tak wyjątkowego wesela.

Dobrze by było, abyście swoimi strojami również nawiązywali do baśniowego motywu. Może mucha w biało-czarną kratę i takie samo bolerko? Albo buty Pana Młodego i szpilki nawiązujące do motywu przewodniego? Obejrzyjcie jedną z adaptacji i poszukajcie pomysłów na najbardziej szalone wesele!