Chcesz, aby twoje wesele było magiczne? Aby to osiągnąć, zaplanuj je z rozwagą. Na atmosferę wesela w dużym stopniu składa się dekoracja sali weselnej. Za pomocą dekoratorskich sztuczek możemy zupełnie zmienić charakter danego wnętrza! Wystarczy jedynie wybrać motyw przewodni lub styl i być mu konsekwentnym podczas dobierania dodatków takich jak świece czy kwiaty. Najnowszym trendem są… dekoracje świetlne na weselu. Na czym to polega i jak zorganizować taką atrakcję?

Kiedy zdecydować się na wykorzystanie oświetlenia ledowego?

Bez względu na charakter wesela, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie sali weselnej. Wykorzystanie świateł LED umożliwia jednak nadania sali wyjątkowego charakteru. To także dobre rozwiązanie wówczas, gdy nie jesteśmy do końca przekonani do wyglądu zarezerwowanej już sali. Z pomocą reflektorów, lamp i belek świetlnych możemy ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego zalety. Za pomocą świateł LED można odmienić kolorystykę sali poprzez rzucenie odpowiedniego światła na ściany. Dzięki takim zabiegom można uzyskać niemal dowolny styl wnętrza: hollywoodzki, wytworny albo nowoczesny. Projekcje świateł to nie tylko piękna ozdoba, ale również ciekawa atrakcja. Wiele firm oferuje możliwość oświetlenia nie tylko wnętrza sali, ale również fasady budynku z zewnątrz, przez co goście już zbliżając się na wesele wiedzą, że wezmą udział w wyjątkowej imprezie.

Warto zdecydować się na dekoracje świetlne na weselu również wtedy, kiedy chcemy uzyskać niesamowitą atmosferę. Za pomocą świateł w niebanalnych barwach można uzyskać wyjątkowy styl wnętrza. Często stosowany w tego typu dekoracjach efekt lejącej się wody zawsze zwraca uwagę gości i budzi ich zachwyt. Innym popularnym zabiegiem jest… dostosowywanie dekoracji do rytmu i nastroju muzyki, co jest możliwe poprzez sterowanie cyfrowe.

Jak ozdobić salę, wykorzystując oświetlenie ledowe?

Dekoracje świetlne na weselu umożliwia podkreślenie najpiękniejszych punktów sali i… sprytne ukrycie jej wad. Można zastosować światło jednokolorowe lub wielokolorowe. Wykorzystuje się lampy LED oraz belki świetlne. Za pomocą światła można całkowicie zmienić kolorystykę sali, ponieważ istnieje możliwość ustawienia dowolnej barwy lampy. Bardzo efektownie prezentują się też projekcje różnych wzorów czy ilustracji rzucone na parkiet czy sufit. Wiele par decyduje się także na projekcje napisów ze swoimi imionami oraz datą ślubu. Dekoracje świetlne można także wykorzystać do podkreślenia motywu przewodniego przyjęcia. Liczne przykłady takich realizacji można znaleźć na stronie firmy ARTCOM: https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-swietlne/.

Jak dobrać oświetlenie sali do tradycyjnych dekoracji?

Decydując się na dekoracje świetlne na weselu, trzeba pamiętać o tym, że podczas aranżacji sali zawsze dążymy do spójności. Dopasujmy więc efektowne, kolorowe światła do tego, jak sala będzie wyglądała bez nich. Podczas planowania oświetlenia sali warto też skonsultować się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, jak będą wyglądały obrusy, kwiaty, czy… nasze ubrania w blasku specjalnych świateł. Starannie dobierane dekoracje na wesele będą wyglądały nieco inaczej, jeśli oświetlimy je lampami LED. Specjaliści zajmujący się dekoracjami świetlnymi mają doświadczenie i doskonale wiedzą, jak podkreślić piękno dekoracji, dlatego decydując się na oświetlenie ledowe poszukajmy jak najlepszej firmy. Zastosowanie świateł umożliwia spełnienie wizji idealnego wesela!

Więcej inspiracji ślubnych na https://dekorowanie.pl.