Dekoracja światłem

Jak sprawić, by wesele nabrało wyjątkowej oprawy, by nasi goście oniemieli z zachwytu przybywając na miejsce wesela? Odpowiedzią na te pytania jest stosunkowo nowa moda – dekoracja światłem. W weselnych aranżacjach, dekoracja światłem spełnia równie ważną rolę jak kompozycje z kwiatów. Często stosowana jest wewnątrz sali weselnej… ale oświetlenie stołów i parkietu to nie wszystko! Najlepszy efekt osiągniemy, dzięki kompleksowej aranżacji. Kluczowe w tym przypadku jest oświetlenie fasad i ogrodów. Oświetlenie na wesele to nieograniczone możliwości budowania atmoafery.

Dekoracja fasad, czyli zewnętrzne oświetlenie sali weselnej

Dekoracja światłem to także tworzenie systemu oświetlenia, który nada budynkowi niesamowity wygląd. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite techniki oświetleniowe oraz elektroniczne. W tej dziedzinie wyróżniamy więc kurtyny świetlne, stosowane do oświetlenia wejść, filarów i gzymsów budynków. Drugim rodzajem oświetlenia zewnętrznego są reflektory, które w sposób rozproszony lub punktowy oświetlają  wybrane elementy fasady. Zewnętrzne oświetlenie budynku może przyjmować różne formy, wśród których z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie. Mogą to być zarówno śmiałe aranżacje oświetleniowe, rozjaśniające duże powierzchnie, jak i subtelne podświetlania detali architektonicznych. Do oświetlenia fasad budynków możemy wykorzystać lampy rzucające światło na ścianki – światło może być jednostajne, ale możemy je też ułożyć w specjalne wzory. Miłośnicy oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań powinni rozważyć oświetlenie budynku laserami – tutaj mamy prawie nieograniczone możliwości, możemy wyświetlać napisy, obrazy, wizualizacje. Taki rodzaj oświetlenia pozwala uzyskać piękne iluminacje świetlne, które ozdobią wejście do sali weselnej i nadadzą budynkowi indywidualnego charakteru. Różnorodność rozwiązań daje możliwość dopasowania oświetlenia budynku do stylu w jakim organizowana jest uroczystość.

Ogród w dobrym świetle – dekoracja w plenerze

Państwo młodzi coraz częściej decydują się na niesamowite aranżacje ogrodów. W końcu czy jest coś bardziej romantycznego niż niebo pełne gwiazd, zapach kwiatów i światło otulające Was w ten najważniejszy dzień w życiu? Dobrze dobrane oświetlenie tworzy poczucie wyjątkowej atmosfery, która przemienia ogród w coś naprawdę magicznego! Do oświetlenia weselnego ogrodu możemy wykorzystać: papierowe lub wiklinowe kule, lampki choinkowe ozdabiające drzewa i krzewy, lampki podświetlające płachty materiałów, świeczki w przeźroczystych bombkach – szklanych lub plastikowych, instalacje podświetlające meble ogrodowe, lampiony stojące lub wiszące, papierowe torby, parasole podświetlane żarówkami, zwykłe wiszące żarówki, słoiki lub gotowe świeczniki, ozdobne żyrandole, profesjonalne oświetlenie ogrodowe, świecące litery – mogą to być np. inicjały młodej pary.

Dekoracja światłem – widowiskowe efekty

To naprawdę niesamowite, jak ciekawe i widowiskowe efekty można uzyskać dekorując światłem! Przygotowanie oświetlenia fasach i ogrodów nie należy jednak do najprostszych. Na szczęście w tej kwestii możemy liczyć na specjalistów, którzy potrafią ze zwykłego oświetlania stworzyć weselną bajkę! Zawodowi dekoratorzy zrealizują praktycznie każde marzenie w zakresie oświetlenia imprez. Koszt takiej dekoracji to kwestia indywidualnych oczekiwań i ustaleń z dostawcą usługi – w sporej mierze zależy od rodzaju oświetlenia jakie wybierzemy, liczby zastosowanych technik i oczywiście różnorodności oświetlenia, bo ta wpływa również na czas, jaki jest potrzebny na wykonanie całego projektu. Warto bliżej poznać oferty firm, które zajmują się profesjonalną dekoracją światłem na weselach, by skorzystać z ich kreatywności i sprawić, że ten najważniejszy dzień w Waszym życiu równie na długo zapadnie w pamięć gości weselnych.

Pomoc w weselnej dekoracji fasad i ogrodów możecie znaleźć na https://dekorowanie.pl/.