Moment, gdy Nowożeńcy wręczają sobie obrączki, jest niezwykle uroczysty, dlatego coraz więcej Par decyduje się na wyjątkowy sposób ich podania. Nic tak nie psuje pięknego widoku, jak nerwowe i pospieszne wyciąganie przez świadka z kieszeni pudełeczka z obrączkami. Wspólnie poszukajmy pomysłu, na czym można podać obrączki do ślubu.

Poduszki na obrączki ślubne – klasyczne i awangardowe poduszki ślubne

Białe, atłasowe poduszeczki na obrączki ślubne to częsty wybór Młodej Pary. Decydujemy się na nie z kilku względów: są eleganckie i doskonale pasują do ślubu w stylu glamour, na który decyduje się najwięcej Par.

Coraz częściej można spotkać się z poduszkami w nowoczesnym stylu. Tutaj jest duża dowolność:

  • Może to być poduszka uszyta z czerpanego lnu, który doskonale wpasuje się w styl rustykalny lub boho
  • Doskonale sprawdzi się także poduszka obszyta materiałem, który ma dla Was symboliczne znaczenie, może nim być np. kocyk Waszego dziecka lub kocyk z Waszego dzieciństwa
  • Poduszka w kolorze bukieciku Panny Młodej
  • Poduszka z pięknym haftem
  • Poduszka obszyta mchem

Bukieciki i mech na obrączki ślubne

Ślub to uroczysta, ale i romantyczna ceremonia. Jeśli jesteście romantykami, możecie to podkreślić właśnie w momencie wręczania sobie obrączek. Wykorzystajcie to, co oferuje nam Matka Natura. Mech, drewniane pieńki (mogą mieć wydrążone serce), mogą to być także pudełeczka zrobione z drewna.

Pary Młode często decydują się na delikatny bukiet, na którym podane są obrączki do ślubu. Najlepiej, by nawiązywała ona do bukietu ślubnego Panny Młodej, ale miała akcenty, które wyraźnie je odróżniają.

Szkatułki i pudełka ze ślubnymi obrączkami

Kupując obrączki ślubne, otrzymujecie je spakowane w eleganckim pudełeczku. Podanie w nim obrączek nie jest faux pas, jednak warto poszukać bardziej kreatywnego pomysłu na wręczenie ślubnej biżuterii. Ozdobne pudełeczka stworzone specjalnie na tę okazję są bardzo praktyczne – zajmują niewiele miejsca i najskuteczniej chronią obrączki przed zgubieniem, nawet w największej przedślubnej gorączce.

Bardzo duży wybór pudełek sprawia, że możemy wybrać dokładnie takie puzderko, jakie chcemy – przezroczyste, w kształcie kuferka, wielokątne, wypełnione mchem.

Podane na tacy – obrączki ślubne na eleganckiej podstawce

Powszechne są także tacki, na których obrączki prezentują się bardzo wytwornie. To klasyczny i elegancki sposób, by w dniu ślubu wręczyć sobie obrączki. Podstawki na obrączki mogą być wykonane z posrebrzanego metalu lub z porcelany.

Jak zawsze polecamy wybrać takie rozwiązanie, które Wam najbardziej przypadło do gustu i które oddaje charakter Waszej uroczystości.