Śluby w plenerze stają się coraz popularniejsze. Na wesele „pod chmurką” decydują się także osoby, które ślub brały w kościele lub urzędzie. Organizacja plenerowego wesela wiąże się co prawda z większymi kosztami, ale Pary, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, nie żałowały tej decyzji. O co należy zadbać, gdy organizujemy wesele w plenerze?

Wesele w plenerze – przygotujcie się na każdą pogodę!

Bez względu na prognozy musicie być przygotowani na każdą pogodę. Zadbajcie o odpowiednie schronienie na wypadek deszczu. Może to być sala weselna lub duży namiot. Pamiętajcie, by miejsc pod dachem nie zabrakło dla nikogo, a goście nie siedzieli jeden na drugim. Nawet jeśli meteorolodzy zapewniają, że w dniu Waszego ślubu będzie piękna pogoda, salę lub namiot przygotujcie tak, jakbyście spodziewali się ulewy.

Z taką myślą udekorujcie także salę weselną, nie stosujcie półśrodków – droga na skróty nie jest dobrym pomysłem. Jeśli za Wasze schronienie będzie służył namiot, nie może w nim zabraknąć podłogi. W razie ulewnych deszczy ziemia może tak nasiąknąć, że mimo ochrony w postaci zadaszenia, kontynuacja zabawy nie będzie możliwa ze względu na błoto.

Dobra wiadomość dla osób wybierających namiot jest taka, że nie musicie szykować stołów na zewnątrz i w namiocie. Wybierzcie taki namiot, w którym można podwinąć poły (ściany), a w razie deszczu sprawnie je opuścić. Warto też przygotować parasole oraz wachlarze, a na wieczór ciepłe koce.

Dekoracje na weselu w plenerze

Aby stworzyć niepowtarzalny klimat, przygotujcie wyjątkowe dekoracje. Udekorujcie stoliki – z obrusów zrezygnujcie tylko, jeśli Wasze wesele będzie w stylu boho lub rustykalnym. Na stole nie może zabraknąć żywych kwiatów, a także świec, które będą jednym z ważniejszych źródeł światła.

Dużymi świecami rozświetlcie też ścieżki, słodki stół i scenę. Koniecznie zadbajcie o bezpieczeństwo – świece możecie wstawić w stabilnie stojące na ziemi szklane naczynia. Do oświetlenia scenerii możecie także wykorzystać pochodnie lub lampiony. Aby Wasi goście czuli się komfortowo, oznakujcie drogę do ubikacji, do Candy Baru, na parkiet, do baru z alkoholem, a także do wyjścia.

Wykorzystajcie przestrzeń, w której odbędzie się wesele. Dekoracje przywieście na drzewach – umocujcie je sznurkiem lub wstążką, nie wbijajcie w drzewo pinezek czy gwoździ! Efektownie będą wyglądać balony nadmuchane helem, unoszące się na delikatnym wietrze.

Wesele na świeżym powietrzu – atrakcje dla gości weselnych

Pary Młode coraz częściej przygotowują specjalne atrakcje dla gości weselnych. Tym bardziej warto przygotować takie atrakcje, gdy organizujemy wesele pod gołym niebem. Możemy zorganizować pokaz sztucznych ogni lub puścić z gośćmi lampiony szczęścia. Pamiętajmy, że działania te wymagają pozwoleń i odpowiednich środków ostrożności.

Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie zabaw – również dla dorosłych. Może to być układanie dużej Jengi, gra w Twistera, mini golf czy koło fortuny, na którym goście będą losować zadania do wykonania. Podzielcie się swoimi pomysłami na wesele inne od wszystkich.