Nowoczesne dekoracje

Jakie dekoracje weselne zasługują na miano nowoczesne? A które to te tradycyjne? Którą opcję lepiej wybrać?

Nowoczesność w kompozycjach kwiatowych podczas wesel i ślubów najczęściej objawia się w kolorystyce, w odważnych połączeniach, nietypowych zestawieniach kwiatów. A także – w geometrii! To jak najbardziej nowomodny trend weselny – różnokolorowe kule, kwadraty i prostokąty jako postumenty na świece czy bukiety a także posągi stożkowe ustawione gdzieniegdzie na sali, wykonane ze zjawiskowych materiałów to jak najbardziej współczesne pomysły w dekoracjach. Dzięki otwartości na innego rodzaju połączenia, dekoracje ślubne nabierają nietradycyjnych form, które na długo mogą zapaść gościom w pamięć.

Olśniewające wrażenie robią przede wszystkim przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w nietypowy sposób, już niewiele osób się zdziwi widząc obudowę od starego telewizora, z której wystaje bukiet lilii. Wszystko jest możliwe. Dla twórców nowoczesnych dekoracji nie ma rzeczy nie do wykonania. Wykorzystują metal, drewno, plastik, by tworzyć niespodziewane kompozycje. A do tego wchodzą w rolę reżyserów światła i poprzez potencjał świetlnych możliwości, nadają przestrzeni postępowy wygląd. Awangarda i modernizm, eklektyzm i secesja – połączenia rodzą nowe spojrzenia, produkują bodźce do tworzenia nowości. To dzięki szerokiemu spojrzeniu na designerski świat, stworzenie nowoczesnych dekoracji weselnych ma szansę powodzenia.

W nowoczesnych trendach pewne miejsce znalazły dla siebie napisy ślubne typu LOVE, Mr&Mrs czy FOREVER. Napisy układane są na stołach, podłogach (podświetlane, ogromne bryły przestrzenne tworzące napis), czy zawieszane na ozdobnych flagach. W tradycyjnych dekoracjach raczej nie ma na nie miejsca. Niegdyś do dekoracji wesel używano zboża, symbolu płodności i bogactwa, z którego cała wieść plotła wieńce, wianki i dopasowywała elementy, by przystroić całą salę. Dziś już raczej mało kto, odważy się na tego rodzaju „awangardę”. Nowoczesność wprowadziła na sale weselne kryształki i kompozycje kwiatowe na podwyższeniach oraz barwne światła z różnego rodzaju źródeł.

Na jaką dekorację powinniśmy się zdecydować? Nie ma prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Dekoracje sali weselnej powinny być dopasowane indywidualnie do Pary Młodej, bo to o nich świadczy, w jakiej atmosferze przyjmą swych gości na noc ślubną!