Naturalne dekoracje weselne

Ostatnio obserwujemy silną chęć powrotu do natury – mieszkańcy miast uciekają na działki, hodują swoje pomidory, jak i korzystają z dobrodziejstw naturalnych upraw – lokalni rolnicy mają ręce pełne pracy. Szukamy wyciszenia wśród śpiewu ptaków, wylegując się w słońcu na trawce. Natura dodaje nam sił do działania. Trend ten jest tak silny, że i nie może zabraknąć go podczas organizacji wesela. Coraz chętniej Młodzi decydują się na organizację wesela w otoczeniu natury – poza pałacykami, poza hotelami czy salami weselnymi. Wystarczy stodoła, sianko, bądź pięknie ułożone wzgórze.

Dekoracje kwiatowe w ramach naturalnych wesel

Pojawiły się nawet firmy, które zajmują się rozstawianiem namiotów na wesela w mało spodziewanych miejscach – parkach, na polach o ładnym położeniu, czy w lesie. Nowoczesne technologie pozwalają na podłączenie całej kuchni, zorganizowanie wygodnych łazienek dla gości, a także zorganizowanie niezbędnego zaplecza. Zorganizowanie takiego wesela jest trudne, ale efekty są niesamowite.

Dekoracje natury?

Aby udekorować skomponowaną, a zarazem naturalną przestrzeń, stosujemy lampki, lampiony, świece najróżniejszego typu. Światłem podkreślamy najpiękniejsze fragmenty przestrzeni – stare drzewa, podświetlamy krzewy, wyznaczamy ścieżki. Możemy również użyć starych, drewnianych przedmiotów do aranżacji – takich jak drewniane skrzynie i krzesła. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie snopów siana do zagospodarowania przestrzeni – można z nich zrobić siedziska, bądź miejsce do wspólnych zdjęć. Jeśli bierzecie ślub w sierpniu, możecie wykorzystać zboże do dekoracji, zamiast kwiatów. Pięknie prezentują się bukiety z 7 zbóż! Materiały, jakie warto wziąć pod uwagę to juta, sznurki jutowe, lniane obrusy i serwety. Natura sama w sobie jest wystarczająco zdobna. Podczas organizacji wesela tego typu musimy skupić się na wydobywaniu najpiękniejszych miejsc i podkreślaniu tego, co ważne, a ukrywaniu bałaganu. To niezwykle twórcze zajęcie.

A czy Wam podobają się dekoracje ślubne w naturalnym wydaniu? Chcielibyście przeżyć tę wyjątkową noc w uroczym miejscu z dala od zgiełku?