Kwiaty na stoły prostokątne

Jakie kwiaty na stoły prostokątne warto wybrać? Wiele par nie może podjąć decyzji w tej kwestii i czują się w tym momencie organizacji wesela bezradni. Dlaczego? Stoły prostokątne są wyjątkowo kłopotliwe dla kwestii dekoracyjnych. Trudno jest ustawić odpowiednie kompozycje kwiatowe, które nie przysłonią innym widoku gości z na przeciwka, ani nie zabiorą niezbędnej przestrzeni na półmiski z jedzeniem, a będą wyglądały olśniewająco. Dlatego tak trudno jest dopasować odpowiednie kwiaty do udekorowania sali weselnej z prostokątnymi stołami.

Jakie mamy możliwości?

Przede wszystkim z pomocą przychodzą nam wazony na wysokich i cienkich nóżkach, postumenty szklane, które utrzymają kompozycje kwiatowe ustawiane punktowo. Pomiędzy półmiskami i zastawą stołową można rozłożyć świece w szkle, jak i rozłożyć kryształowe łańcuchy, których blask odbijać się będzie od świec. Obok świec i kryształków ciekawym rozwiązaniem może być rozłożenie mchu naturalnego suszonego, barwionego, na którym ustawić można drobne ornamenty dekoracyjne. Kwiaty mogą z postumentów zwisać, jak i mogą piąć się ku górze. Wysokie wazony sięgają poza punkt wzroku gości. Zbyt duże i zbyt obfite kompozycje kwiatowe w wazonach przeszkadzają i choć prezentują się wspaniale, to goście mogą je nazwać inwazyjnymi.

Stoły prostokątne są rozwiązaniem dla dużych przyjęć weselnych – świetnie sprawdzą się w przypadku wesel powyżej 130 osób. W przypadku mniejszych uroczystości (oczywiście wszystko zależy od rozkładu pomieszczenia) najczęściej właściciele sal weselnych oferują przyjęcia przy stołach okrągłych. Jest to nieco wygodniejsza forma – chociażby ze względu na obsługę gości i możliwość przemieszczania się przy stolikach.

Jakie kwiaty najlepiej wybrać?

Nie posiadamy złotej recepty na rodzaj kwiatów, jakie powinny się pojawiać na prostokątnych stołach. Mogą to być pęki hortensji, albo delikatniejsza eustoma (to jedne z najbardziej wytrzymałych kwiatów, często wykorzystywane do bukietów ślubnych). Niekiedy wykorzystywane są róże, choć ich gałązki nie są zbyt plastyczne, więc trudno je ułożyć. Polecane są jedynie wprawnym florystom. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie goździków w różnych kolorach i wersjach.

Zapraszamy do naszej galerii florystycznej, w której umieszczamy ciekawe rozwiązania dekoracyjne na stoły prostokątne!