Nie można sobie wyobrazić ślubu i wesela bez akcentów florystycznych. Kwiaty są po prostu świetnym uzupełnieniem dekoracji sal weselnych, budują przyjazną atmosferę i nawet niezbyt urokliwe miejsce potrafią zmienić w przytulne i eleganckie. Głównym kryterium dobory kwiatów na wesele jest miejsce gdzie chcemy zorganizować przyjęcie – inne kwiaty będą zdobiły pałac, a inne chatę stylizowaną na wiejską. Ważnym wyznacznikiem jest również pora roku, od której zależy dostępność świeżych kwiatów, jak i upodobania Pary Młodej.

Klasyczne kwiaty dekoracyjne

Klasycznym wyborem będą oczywiście róże, najlepiej czerwone, które są symbolem miłości celebrowanej tego dnia. Róże świetnie sprawdzają się w dekoracjach weselnych, są bardzo eleganckie, a różnorodność form pozwala dodać odrobinę nonszalancji. Trzeba jednak uważać, ponieważ nadmiar intensywnej czerwieni może sprawić, że nasze dekoracje będą tworzyć za duży kontrast z jasnym otoczeniem i staną się przytłaczające. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie róż czerwonych z bladoróżowymi. Z pozoru niepasujące do siebie kolory, świetnie komponują się i tworzą świeży duet, tłumaczy ekspert z dekorowanie.pl. Decydując się na białe róże, trzeba również uważać, aby całość nie wypadła zbyt blado. Istnieje ryzyko, że tak delikatne dekoracje w ogóle nie zostaną zauważone. Aby dodać charakteru do jasnych kwiatów można dodać brokat, kolorowe kamienie, bądź pióra. Taki zabieg sprawi, że nasze dekoracje weselne na pewno nie pozostaną niezauważone.

Kwiaty weselne inaczej

Aby wesele nabrało niebanalnego charakteru, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie w dekoracjach owoców sezonowych takich jak: truskawki, maliny, jagody, cytryny czy limonki. To dosyć innowacyjne rozwiązanie, natomiast zastosowanie takich dekoracji sprawi, że wesele nabierze barw i da możliwość stworzenia przewodniego koloru na weselu. Jeśli jednak wolimy aby wystrój sali weselnej był wesoły i kolorowy, to doskonałym połączeniem będzie bukiet ze słoneczników i lawendy, uzupełniony w jeżyny i jagody. Można też połączyć wiosenne różnokolorowe tulipany z owocami limonki i piórami. Świetną dekoracją weselną i jednocześnie poczęstunkiem dla gości, będzie  piramida z truskawek ułożonych na dużych paterach. Takie rozwiązania zawsze dodają oryginalnego charakteru salom ślubnym i są niemałym zaskoczeniem dla gości.

Jakie kwiaty o danej porze roku

Jak już wspominaliśmy wcześniej, pora roku istotnie determinuje żywe kwiaty. Jest to o tyle istotne, że kwiaty w swoim naturalnym okresie kwitnięcia wyglądają pięknie, naturalnie i są trwałe. Jakie kwiaty wybrać o konkretnej porze roku? W najbardziej gorącym okresie weselnym – w czerwcu warto postawić na hortensje, wtedy są dostępne ich doniczkowe odmiany. Dekoracje z gipsówki najlepiej zamawiać w sierpniu i we wrześniu, dekoracje z róż to okres lipiec-sierpień. Dekoracje kwiatowe z eustomy od czerwca do sierpnia, a goździki to okres od października do lutego. Natomiast dekoracje z różnokolorowych tulipanów od września do maja.

O czym trzeba pamiętać wybierając kwiaty dekoracyjne

Ważnym elementem, o którym trzeba pamiętać wybierając kwiaty do dekoracji na nasze wesele to, aby kwiaty ustawiane na stole miały delikatną woń. Intensywny zapach mógłby przeszkadzać gościom w spożywaniu posiłków. Istotne jest również, aby kwiaty, którymi jest udekorowana sala weselna nawiązywały do bukietu Panny Młodej, a także kwiatów, które umieściliśmy w koście, stworzy to spójny i elegancki obraz, a całość na pewno będzie wyglądała perfekcyjnie.

 

Jeśli spodobały ci się powyższe inspiracje i chce zobaczyć ich więcej zajrzyj na stronę:https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-sal-weselnych/.