Księga Gości to pamiątka dla Pary Młodej, która po latach będzie cieszyć jeszcze bardziej niż dzień po weselu. Jeśli dobrze przygotujecie Waszą Księgę Gości, będzie ona nie lada atrakcją dla wszystkich Waszych bliskich! Jak przygotować księgę Gości i jak udekorować miejsce, w którym będzie czekać na wpisy rodziny i przyjaciół?

Księga Gości – tradycyjna księga wpisów i oryginalna Księga Gości

To, jak zaaranżujemy miejsce na Księgę Gości, zależy od kilku czynników. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę rozkład i rozmiar sali weselnej. Po drugie warto miejsce na Księgę Gości zorganizować tak, by wpisywało się w stylistykę całego wesela. Pod uwagę należy wziąć również to, czy Księga Gości będzie w tradycyjnym wydaniu, czy też planujemy wystawić nietypową Księgę Gości.

Nietypowa Księga Gości może przybrać postać dużego plakatu, małych karteczek, które będą wrzucane do skrzynki czy słoika. Możecie także przygotować drewniane puzzle, na których Goście będą umieszczać życzenia lub klocki do gry w jengę.

Gdzie umieścić Księgę Gości?

Aby wpisać się do Księgi Gości, bliscy będą potrzebować specjalnego miejsca. Najlepiej, by był to osobny stolik z krzesłem – docenią to szczególnie ciocie i wujkowie, którym zdrowie nie pozwala na pisanie w niewygodnej pozycji. Jeśli chcesz, by wszyscy Twoi Goście widzieli, gdzie dokładnie znajduje się to miejsce, sprawcie, by się ono wyróżniało!

Kolorowy obrus, który będzie różnił się od tych położonych na innych stołach, przyciągnie wzrok wszystkich weselników. Możecie też stworzyć rzucającą się, dużą winietkę – może w kształcie księgi? Możecie też rozmieścić subtelne drogowskazy, prowadzące w to wyjątkowe miejsce. Jeśli zdecydujecie się, by stolik z Księgą Gości znajdował się blisko słodkiego stołu, wykorzystajcie dekoracje, które się na nim znajdują. Pamiętajcie jednak, by drogowskazy te były naprawdę subtelne! Krótka rymowanka na jednej z winietek na brzegu słodkiego stołu skutecznie zachęci do odwiedzenia kącika z Księgą Gości.

Jak udekorować stolik z Księgą Gości?

Kolorowy obrus może wyróżniać miejsce z Księgą Gości. Pamiętajcie jednak, by obrusik ten pasował do stylistyki wesela. Jeśli stolik z Księgą Gości pokryjecie takim samym obrusem, co inne stoły, rozłóżcie na nim organzę lub tiul. Na stoliku warto umieścić tabliczkę z informacją o przeznaczeniu tego stolika – kredowa tabliczka nie pozostawi żadnych wątpliwości. Jeśli oceniacie, że  Goście nie będą potrzebowali całego stołu do wypisania życzeń, stolik udekorujcie wazonem z niewielkim bukietem lub pojedynczym kwiatkiem oraz świeczką. To, o czym musicie pamiętać, to odpowiednia ilość długopisów, markerów i wszystkich innych materiałów, niezbędnych do wypisania życzeń.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka: Księga Gości powinna być widoczna, ale ułożona w miejscu nieco oddalonym od parkietu i orkiestry. Jeśli zależy Wam, by Goście sumiennie podpisali się w księdze lub wypisali życzenia na przygotowanych przez Was wcześniej puzzlach, zapewnijcie im komfort w strefie, do której gwar panujący na sali weselnej w pełni nie dociera. Macie już pomysł, jak będzie wyglądała Wasza Księga Gości?