Wśród zaproszonych przez Was gości na wesele jest co najmniej kilka par, które przybędą ze swoimi pociechami i zastanawiacie się, jak pogodzić zabawę dorosłych i opiekę nad dziećmi? Możecie zatrudnić animatora dla dzieci, który zajmuje się tym zawodowo lub popytać wśród znajomych o przedszkolankę lub nauczycielkę wychowania wczesnoszkolnego, która podjęłaby się tego zadania. Możecie też samodzielnie stworzyć kącik do zabaw dla dzieci na weselu.

Kącik dla dzieci nadal w stylu wesela

Planując takie wydzielone miejsce dla najmniejszych uczestników zabawy weselnej, nie zapominajcie o motywie przewodnim wesela. Szkoda by było zepsuć efekt uzyskany dzięki staraniom włożonym w dekorację sali weselnej (a także kościoła i samochodu). Przygotowując stolik, przy którym dzieci będą jadły, wprowadźcie kilka zmian.

Po pierwsze zrezygnujcie z wazonów z żywymi kwiatami. Jest niewielka szansa, że do końca wesela przetrwa chociaż jedna sztuka. Zamiast tego przygotujcie balony w kolorach kwiatów, napełnijcie je helem, by całą noc unosiły się ku górze. Sznureczki od balonów umocujcie w solidnych doniczkach, które dodatkowo wypełnijcie żwirkiem.

Stoły weselne i strefa dla dzieci

Specjalnie przygotowane winietki wyróżnią stoły, przy których będą siedzieć najmłodsi. Podobnie oznaczcie kącik do zabawy – winietka z napisem „Tylko dla Dzieci!” sprawi, że poczują się wyróżnione. W kąciku przygotujcie zabawki dla maluchów, uwzględniając ich wiek. Kolorowanki, kredki, temperówki i gumki do ścierania to podstawowe wyposażenie takiego zakątku. Ale warto urozmaicić zabawę – nie wszystkie dzieci lubią zajęcia plastyczne. Przydatne mogą okazać się gry planszowe, najlepiej popularne, by dzieci znały zasady i chciały w nie grać.

Zabawy dla dzieci na weselu – kreatywne i zajmujące

Warto też przygotować kilka zadań specjalnych dla dzieci. Sypanie płatkami czy puszczanie baniek mydlanych podczas pierwszego tańca nie tylko zajmą uwagę najmłodszych weselników, ale kolejny raz podkreślą ich ważną rolę w tym wydarzeniu.

Dla starszych dzieci, w wieku około 10 lat, możesz też przygotowań kilka zadań w kopertach, do których będą ich prowadziły poprawne odpowiedzi z poprzednich. Nie przesadź z ilością i poziomem trudności zagadek – dzieci szybko się nudzą i zniechęcają.

Mamy nadzieję, że kolejny raz staliśmy się Waszą inspiracją, jak przygotować perfekcyjne wesele.