Podziękowania dla rodziców na weselu to tradycja, którą większość Par Młodych chętnie kultywuje. My również zachęcamy Was, byście znaleźli chwilę na szczere podziękowania dla rodziców, którzy poświęcili się Waszemu wychowaniu. Kilka drobnych gestów wystarczy, że by Wasi rodzice poczuli się naprawdę wyjątkowo!

Tradycyjne podziękowania dla rodziców

Sposobów, jak podziękować rodzicom jest wiele. Nowożeńcy nadal dość często decydują się na ten tradycyjny model podziękowań. Wszystkim znana piosenka „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, kilka czułych słów i drobny upominek to tak samo dobra forma podziękowań, jak każda inna. Jeśli Wasi rodzice są prawdziwymi tradycjonalistami, może ona okazać się najlepszą.

Możecie też nieco unowocześnić tradycyjny sposób dziękowania rodzicom. Na tę okoliczność wybierzcie inny utwór, np. spośród repertuaru Czerwonych Gitar czy Anny Jantar, a przemowę uatrakcyjnijcie np. pokazem slajdów. Najlepiej, by rozpoczynał się on od wczesnych zdjęć rodziców, również tych ze ślubu i w skrócie pokazywał Wasze relacje.

Oryginalne sposoby podziękowania rodzicom

Jeśli jesteście kreatywni i drzemie w Was dusza artysty, możecie przygotować Waszym rodzicom prawdziwą niespodziankę. Pamiętajcie, by niespodzianka ta była taka sama dla rodziców i Panny Młodej, i Pana Młodego. Coraz chętniej Młodzi przygotowują dla swoich rodziców piękne drzewo genealogiczne, co – wbrew pozorom – jest bardzo czasochłonne. Warto sięgnąć jak najdalej, pomocne będą odwiedziny w archiwum (lub kilku archiwach). Zwróćcie też uwagę na artystyczne wykonanie drzewa genealogicznego. Wykonajcie je na ładnym, najlepiej czerpanym papierze i poświęćcie odpowiednią ilość czasu na dopracowanie każdego szczegółu. Tak przygotowane drzewo warto od razu włożyć w antyramę – zwinięcie go w rulon może pogiąć papier i zniszczyć zdjęcia.

Dekoracje sali podczas podziękowań dla rodziców

Przygotowując podziękowania, pamiętajcie także o wyjątkowej oprawie, która podkreśli niepowtarzalność chwili pełnej wzruszeń, a nie rzadko i łez szczęścia. Dlatego w takiej chwili najlepiej sprawdza się gra światłami oraz ciężka mgła, która zapewni Wam nieco intymności. Pomocne okażą się także balony z helem, które również częściowo odwrócą uwagę gości.

Niektóre Pary wolą nie narażać rodziców na dodatkowe stresy i dziękują swoim rodzicom trochę „niepostrzeżenie”. Nieoczywista piosenka, która wprowadzi Was w klimat, a nie zdradzi wszystkim gościom momentu, kiedy Wy bez mikrofonu i reflektorów podziękujecie rodzicom i ich uściskacie. Wasi świadkowie będą odpowiedzialni za obecność rodziców na parkiecie, by podziękowania odbyły się na środku sali, a nie w jej ciemnym kącie. Z zespołem umówcie się tak, by uwagę gości skupili na Was i na rodzicach dopiero w trakcie tradycyjnej wymiany całusów.

W zależności od upodobań Waszych rodziców i Waszych możliwości przygotujcie także prezent. Może to być kosz słodyczy z winem dla mamy i butelka dobrego whisky dla taty, weekendowy pobyt w SPA lub tygodniowa wycieczka na Teneryfę dla obojga. Prezent warto spersonalizować, dlatego, jeśli wiesz, że rodzice tęsknią do dźwięku muzyki z gramofonu, sprawcie im takie urządzenie wraz z kolekcją płyt gramofonowych. A może macie już pomysł, jak w wyjątkowy sposób podziękować rodzicom w dniu Waszego ślubu?