Ślub i wesele to czas magiczny, przepełniony wieloma zwyczajami. Zdecydowana większość Par Młodych kultywuje tradycje swoich przodków, często zupełnie nieświadomie. A czy wiecie, jaką symbolikę mają różne sposoby witania Pary Młodej wychodzącej z kościoła? A może preferujecie nowocześniejsze formy przywitania Nowożeńców?

Powitanie Młodej Pary w tradycyjny sposób – monety, ryż i płatki róż

Świeżo upieczonych Nowożeńców najczęściej witamy, sypiąc w nich ryżem, monetami i płatkami róż. Ryż symbolizuje pomyślność i płodność, dlatego – jeśli jesteście przywiązani do rodzinnych tradycji – poproście świadków lub inne bliskie osoby, by przygotowały torebki z ryżem dla kilku lub kilkunastu gości.

Monety z kolei wróżą bogactwo – pod warunkiem, że Para Młoda pozbiera wszystkie monety z ziemi! Osoba, która uzbiera więcej pieniędzy, będzie zajmować się domowym budżetem, dlatego warto zaangażować się w sprzątanie drobnych.

Płatki kwiatów, którymi obsypujemy Młodych, sprawiają, że sceneria robi się wyjątkowo romantyczna. Często goście łączą te trzy elementy, nie ryzykując braku któregokolwiek symbolicznego elementu.

Konfetti, bańki mydlane czy balony – nowoczesne sposoby na powitanie Pary Młodej

Pary, które chcą, by ich ślub i wesele były wyjątkowe, szukają sposobu, by się wyróżnić. Chociaż konfetti i bańki mydlane są nam wszystkim dobrze znane, nadal rzadko goście weselni witają nimi gości. Dlatego wykorzystaj je, a na pewno wyróżnisz się spośród innych Par Młodych!

Dla ułatwienia użyj tub, które przygotowane są specjalnie na taką okazję. Tuby wypełnione są konfetti, również w kształcie serduszek, które idealnie wpiszą się w charakter uroczystości. Alternatywą dla tub z konfetti są tuby strzelające płatkami róż. Użycie takich tub jest nie tylko niezwykle wygodne, ale również bardzo efektowne!

Jeśli jesteście romantykami, poproście najbliższe Wam osoby, by tradycyjne monety czy wystrzałowe tuby, zastąpili subtelnymi bańkami mydlanymi i balonami z helem. Efekt będzie zniewalający, a zdjęcie, na którym uwieczniona będzie chwila wyjścia z kościoła, będzie jednym z Waszych ulubionych zdjęć ślubnych!

Nietypowe przywitanie Młodych po wyjściu z kościoła

Mydlane bańki i wznoszące się ku niebu balony możecie potraktować także jako dodatek do naprawdę wyjątkowego powitania. Odważne Pary Młode decydują się wypuszczać białe gołębie, choć to dość kontrowersyjny pomysł i może spotkać się z niezrozumieniem miłośników ekologii. Coraz popularniejsze stają się szpalery ze wstążek z zamocowanymi na końcu dzwoneczkami. Miłośniczki powieści romantycznych i filmów kostiumowych na pewno kojarzą taki szpaler z „Dumy i uprzedzenia”.

Jeśli marzycie o pięknym powitaniu, które zapadnie Wam w pamięci na długie lata, powiedzcie o tym wprost swoim świadkom lub rodzinie. Goście zaaferowani strojem weselnym, fryzurą, organizacją powrotu z wesela oraz prezentem dla Was, mogą po prostu zapomnieć przygotować się do tej wyjątkowej chwili. Świadkowie, nawet jeśli sami nie będą mieli głowy do zorganizowania tub z konfetti, poproszą o to panie i panów, którzy bawili się na Waszych wieczorach – panieńskim i kawalerskim. Wasze wyjście z kościoła będzie jedyne w swoim rodzaju!