Jak dobrać bukiet ślubny?

Na co warto zwrócić uwagę, kiedy wybieramy bukiet ślubny? Bukiet ślubny jest jedną z ostatnich rzeczy, co do których powinniśmy podjąć decyzję. Lepiej jednak nie zwlekać do ostatniego momentu – przygotowanie pokaźnego bukietu ślubnego może zająć wprawnej florystce nawet i cały dzień!

W czym tkwi trudność?

Przede wszystkim bukiet ślubny powinien być dopasowany do sukni i całego wyglądu Panny Młodej – nie pomijając przy tym jej naturalnych wdzięków i uwarunkowań – takich jak wzrost czy karnacja. Bukiet ślubny jest symbolem – przekazem o delikatności natury kobiecej i pięknie. Dlatego powinien być  w pełni wkomponowany w wygląd Panny Młodej, jak i wystrój całego wesela. To chyba najtrudniejsze zadanie podczas organizacji ślubu – by wszystkie elementy zgrać w harmonijną całość. Bukiet ślubny powinien być przysłowiową wisienką na torcie.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

  1. Na wielkość bukietu – by nie przytłaczał Panny Młodej, by nie rozpraszał uwagi, by nie zasłaniał dłoni, klatki piersiowej, powinien być wielkością dopasowany do wysokości i wielkości ciała.
  2. Na kolorystykę – bukiet powinien się idealnie wpasować w nastrój kolorystyczny całej dekoracji, najczęściej po uroczystości zaślubin będzie on ustawiony na stole w wazonie, bądź w podobnym, widocznym miejscu, to wystarczający powód, by postarać się wpasować z bukietem w ton przyjęcia
  3. Na porę roku – tak, warto zastanowić się, które kwiaty w danym miesiącu przeżywają swój rozkwit i to nie tylko ze względu na koszt kwiatów (te, które kwitną w danym miesiącu będą tańsze od tych sprowadzanych), ale także przez wzgląd na zasady savoir-vivre. Od zawsze sprowadzane kwiaty były kwintesencją luksusu i nadmiernej elegancji – nie będą więc pasowały na wesele w stylu boho czy vintage. Zasady zrównoważonej elegancji zakładają, że w wazonach powinny znaleźć się kwiaty sezonowe – choć jak wiadomo artyzm zaczyna się w momencie łamania zasad, a nie ich utwierdzania.

Bukiet ślubny powinien być w pełni dopasowany do charakteru Panny Młodej, jak i charakteru przyjęcia weselnego. Warto czasem zdać się na pomoc profesjonalnej florystki, która dzięki doświadczeniu i bardzo dobrej orientacji w świecie kwiatów doradzi, jaki bukiet ślubny będzie dla Ciebie najlepszy!