Idealna sala weselna

Jak wybrać salę weselną? Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Jak szukać? Wybranie odpowiedniej sali weselnej jest niezwykle trudne. Zgranie terminów sali, orkiestry, fotografa, dekoratora to wręcz horror. Jak więc z powodzeniem wybrać miejsce i zorganizować swoje wesele bez bólu?

Przestrzeń na medal

Aby wybrać odpowiednie miejsce musisz nakreślić plan swojego wesela.

  • Ilu gości zamierzacie zaprosić?
  • Jaki układ stołów najbardziej Cię interesuje?
  • Czy wolisz salę nowoczesną, tradycyjną czy stylizowaną?
  • Jak dużą orkiestrę zamierzasz zamówić?
  • Czy potrzebujesz sporej przestrzeni tanecznej?
  • Kiedy planujesz zorganizować wesele i czy ważny jest dla Ciebie ogród wokół sali?
  • Czy potrzebujesz pokoi noclegowych?
  • I w którym kościele/urzędzie bierzesz ślub?

Odpowiedzi na wyżej postawione pytania pomogą Wam w podjęciu trafnej decyzji, co do sali weselnej. Najłatwiej jest podjąć decyzję poprzez wykluczenie danych miejsc przez wzgląd na niedopasowanie do Waszych potrzeb. Na początek wybieramy region, w którym zamierzacie wziąć ślub. Tradycyjnie jest to miejscowość i okolice, z których pochodzi Panna Młoda. Choć nie zawsze wesele organizowane jest po stronie żeńskiej. Dziś, często narzeczeni decydują się na ślub nad morzem, bądź w górach, mimo że obydwoje pochodzą z centrali. A więc najpierw wybierzcie region i odpowiedzcie sobie na pytania, dzięki którym zawęzicie teren poszukiwań.

Wyznaczniki idealnej sali

Miejsce, w którym bawi się spora grupa ludzi, powinno być przede wszystkim przestronne i jasne. Takie, aby goście nie mieli poczucia ściśnięcia. Krzesła powinny być rozsunięte w odpowiedniej odległości, Państwo Młodzi powinni być widoczni dla wszystkich gości, a obsługa powinna mieć swobodny dostęp do stołów. Idealna sala weselna to taka przestrzeń, którą można w prosty (i tani) sposób zaaranżować wedle upodobania. Niekoniecznie dobrym rozwiązaniem jest sala z osobnym pomieszczeniem tanecznym. Na tego typu weselach goście mniej tańczą, a więcej jedzą. Wymagają więc od młodych większego zainteresowania. Idealna sala jest położona z dala od ulicy, zgiełku miasta, otoczona zadbanym ogrodem z wygodnymi huśtawkami na romantyczne pogaduszki.

Co warto sprawdzić przed podjęciem decyzji?

Aby na pewno dobrze wybrać salę weselną, nie bójcie się sprawdzać opinii o danym miejscu. Wiele wypowiedzi na forach uchroniło niejedną parę przed niekompetencją organizatorów wesel. Warto wypróbować serwowane dania, a także sprawdzić jaki poziom obsługi oferuje dany lokal – ilu kelnerów przypada na jeden stolik czy na ilu gości. Warto również sprawdzić czy część parkietowa jest przystosowana do tańców i czy nie będziecie się ślizgać na wypolerowanym parkiecie! Idealną salę ciężko jest znaleźć, ale nie jest to niemożliwe! Życzymy powodzenia!