Drobne upominki dla gości na weselu? Czy to dobry pomysł?

Spójrzmy na sytuację z drugiej strony, odejdźmy od spojrzenia z perspektywy Państwa Młodych. Dostajecie zaproszenie na ślub i wesele. Pojawia się w Waszym domowym budżecie nowy koszt, bo przecież trzeba się ubrać, pomalować, dojechać (czasem i ponad 500 km!) oraz wręczyć prezent – czy to pieniądze, czy na przykład komplet sztućców, nie ma to znaczenia. Dodajmy do tego kwiaty, totka, czy butelkę wina – skorzystanie z zaproszenia to nie lada wyzwanie. Goście przybywają, z pewnością zadbacie o ich komfort, by nie byli głodni, by nie zabrakło alkoholu, by mieli okazję porozmawiać i potańczyć. Mimo najlepszych chęci, goście zmęczą się, bo wesele wiąże się z zarwaniem nocki. Czy nie warto w tej sytuacji podkreślić, że goście są dla Was ważni, że cieszycie się z ich obecności, doceniacie starania i to, że wraz z Wami przechodzą rytuał zamążpójścia?

W jaki sposób podziękować bliskim, że w tym ważnym dniu są z Wami?

Aby upamiętnić obecność zaproszonej rodziny, przyjaciół, znajomych, warto pomyśleć o drobnych upominkach dla nich. Mogą to być na przykład szalone ciasteczka z wróżbą (najlepiej, by wróżby były tylko pozytywne lub spersonalizowane), czy też kilka czekoladowych fasolek, zapakowanych w woreczku z ozdobnej organzy czy tiulu. A może i czekoladki ślubne, zapakowane w tematyczne opakowania? Jedną z ciekawszych propozycji, jaką znaleźliśmy były bańki mydlane zamknięte w malutkich butelkach szampana – gościom na pewno takie bańki przysporzyłyby sporo radości! W ofercie ślubnych upominków pojawiają się również świeczki z emotikonami, jak i świeczki w kształcie serduszek – małe, zapachowe, rozpalające płomień miłości, z przyjemnością można je wykorzystać w domowym zaciszu. Słoiczki na łakocie, jak i landrynki zamknięte w plastikowych, przeźroczystych pudełeczkach to pomysły warte rozważenia, niezbyt kosztowne, a efektowne!

Drobne prezenty dla gości to sposób przekazania symbolicznego: dziękuję. Warto docenić swoich gości, bo tak jak na początku pisaliśmy, przybycie na wesele to wcale nie jest łatwa sprawa! Zamiast drobnych upominków można również przygotować pakunki dziękczynne – w specjalnie zaprojektowanych pudełeczkach na ciasto umieścić smakowite kąski słodkości na kolejny dzień po wesołej zabawie. Niektórzy także preferują przygotowanie pudełeczek z wiejskimi smakołykami, takimi jak kaszanka, kabanosy i kiełbaska. Niezależnie od tego czy podarunek będzie na słodko czy na słono, a i czy będzie dołączona do niego smakowita butelka, czy też nie, Wasze starania z pewnością docenią goście weselni.