Dekoracje stołów i krzeseł to nie wszystko. Nieodłącznym elementem aranżacji sali weselnej jest dekoracja miejsc dla państwa młodych. Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko stół, przy którym będą siedzieć nowożeńcy, ale także tło i ścianka za nimi. Ten niepozorny fragment sali weselnej powinien być najbardziej reprezentacyjny, ponieważ będzie widoczny na wielu zdjęciach z wesela, dlatego warto poświęcić mu więcej uwagi podczas tworzenia aranżacji. A zatem, jak udekorować ścianę za młodą parą na sali weselnej?

Czym dekorować tła i ścianki?

Za plecami państwa młodych mogą znaleźć się rozmaite dekoracje – od jasnych tkanin i naturalnych dekoracji kwiatowych, przez proste sprawdzone kompozycje z białych balonów, zwiewne wstążki, romantyczne latarenki i girlandy, po rustykalne dodatki z drewna, zdjęcia w zabytkowych ramach, gałązki zawieszone na sznurkach, czy papierowe kwiaty i gołębie. Dozwolone jest niemal wszystko! Tak naprawdę, to jak będzie udekorowane tło za nowożeńcami zależy jedynie od pomysłowości dekoratora i upodobań samej młodej pary. Czasem jednak warto postawić na jeden mocny akcent, który doda klasy całemu wnętrzu. Może to być np. duże lustro w zdobionej ramie – pomalowanej na kolor złoty lub srebrny, albo rzeźbionej w drewnie. Decydując się na takie rozwiązanie unikniemy chaosu aranżacyjnego, spowodowanego zbyt dużą ilością dekoracji na jednej powierzchni i dodatkowo optycznie powiększymy wnętrze! – dodają specjaliści z dekorowanie.pl.

Jak udekorować okno znajdujące się za młodą parą?

Często bywa tak, że za miejscem przeznaczonym dla państwa młodych znajduje się okno. Wówczas do dyspozycji mamy równie wiele rozwiązań aranżacyjnych, jak przy dekoracji ścianki! Do tego celu możemy wykorzystać zasłony z efektownym dekorem, pompony z tiulu, zwisające lampiony, brylanciki lub kwiaty zamocowane na długich sznurkach, albo wstążkach. Możliwości jest mnóstwo, więc zanim postawimy na standardowy motyw serduszek, drapowane tkaniny lub balony, warto rozważyć najkorzystniejsze możliwości. Czasem proste rozwiązania są najlepsze! Kiedy wesele organizowane jest w pięknej scenerii a za oknem możemy podziwiać góry, las, jezioro, morze, bądź inne wyjątkowe krajobrazy. Wówczas nie warto przysłaniać tego widoku ciężkimi zasłonami i obszernymi dekoracjami. Niekiedy okno to też jeden z najbardziej atrakcyjnych elementów architektownicznych. W takim przypadku lepiej postawić na subtelne dekoracje, które jedynie uwydatnią otoczające nas piękno.

O czym pamiętać dekorując tło za stołem?

Zanim wybierzemy dekoracje na tło za stołem pary młodej musimy ustalić z właścicielem sali jakie możliwości daje wnętrze – czy można coś przymocować na ścianach, czy da się podwiesić dekoracje pod sufitem? Jeśli możliwości naszej ingerencji we wnętrze są ograniczone wybierzmy ściankę „wolno stojącą”, która nie wymaga żadnych mocowań. W skład takiej ścianki wchodzą zazwyczaj: stelaż, tkanina na tło i tkanina wykańczająca oraz  dodatkowe elementy dekoracyjne. Poza tym przy wyborze dekoracji kierujmy się kolorystyką sali, jej klimatem oraz motywem przewodnim ślubu. Do dekoracji używajmy zawsze dobrej jakości tkanin takich jak: szyfon, dzianina, organza, kaszmir. Czego należy unikać? Serca z kwiatów oraz ozdobne obrączki przeszły już praktycznie do historii… chyba, że planujemy ślub w stylu PRL-u. Wówczas tak udekorowana ścianka, będzie strzałem w dziesiątkę!  Sprawdzonym a zarazem nowoczesnym rozwiązaniem jest kurtyna podświetlana małymi lampkami, którą oczywiście możemy dodatkowo ozdobić np. kwiatami bądź kryształowymi sznurkami.

Profesjonalną pomoc w aranżacji sali weselnej można znaleźć na https://dekorowanie.pl/.