Dekoracja światłem – co | jak | za ile?

Oświetlenie na wesele? Czym jest nowy trend wykonywania dekoracji światłem? Jakie rodzaje oświetlenia oferują studia dekoratorskie? Czym się one będą różnić od oświetlenia zastanego? I na jakie oświetlenie imprezy warto się zdecydować? Postaramy się szczegółowo wyjaśnić.

Nowe rozwiązania w dekoracjach ślubnych

Wiele z wynajmowanych lokali może pochwalić się bogatym zapleczem świetlnym. W każdej sali znajdują się lampy i kinkiety. Jest to jednak oświetlenie znane nam z naszych domów. A światłem można malować niesamowite obrazy – może byliście kiedyś na Light Move Festival w Łodzi? To wspaniałe wydarzenie pokazuje, jak cudowną, plastyczną formą do wykorzystania jest światło i nowe technologie świecenia. Możecie taki piękny obraz wyczarować podczas Waszej weselnej nocy!

Dekoracje światłem – wprowadzamy nastrój

Wykreowane oświetlenie na wesele pozwala Parze Młodej wprowadzić swoich gości w odpowiedni nastrój. Czy to bardziej frywolny czy poważny, a może nieco romantyczny. Dekoracje światłem często uzupełniane są dodatkowymi elementami, takimi jak bańki mydlane wspaniale odbijające się od różnokolorowego anturażu, czy sztuczny dym, pozwalający Młodej Parze unieść się pod niebiosa w pierwszym tańcu. Dekoracja światłem pozwala zmienić wygląd obranej przestrzeni. To, czy w naszym mieszkaniu włączamy rozproszone światło górne czy zapalimy świece ma znaczenie dla naszego nastroju i atmosfery panującej w domu. Inne światła włączamy na imprezę, inne na relaks. Weźmy to pod uwagę podczas organizacji wesela.

Oświetlenie na wesele – możliwości dekoracji

Jakie elementy przestrzeni możemy dodatkowo oświetlić, by wyczarować nasz weselny klimat? Przede wszystkim możemy wykorzystać:

  • podświetlenie ścian
  • podświetlenie sufitów
  • podświetlenie detali – stolików, parkietu, krzeseł, sceny
  • oświetlenie żarówkowe – czyli szeregowo ustawione żarówki zawieszone na sznurze
  • belki ledowe i reflektory
  • różne kolory (które mogą się mienić)

Tworząc indywidualny wymiar sali weselnej możecie za pomocą światła rozróżnić wybrane części sali. Zrobić słodki kolorowy kącik, stół wiejski w słonecznej aurze, wesoły parkiet taneczny i spokojną przestrzeń jadalną. Dzięki nowym technologiom możemy odpowiednio ukierunkowywać partie świecenia na wybrany fragment przestrzeni. Oczywiście nie możemy z tym za bardzo przesadzać, by nie zrobić na sali bałaganu. Wszystkie elementy oświetlenia powinny być ze sobą kompatybilne!

Ile kosztują dekoracje światłem na wesele?

Koszt realizacji świetlnych dekoracji zależny jest od wielu czynników. Od wielkości sali, od rodzaju świateł, jakich używamy, a nawet od kolorów i wzorów. Technicy świecenia określają, jakiej ilości światła potrzeba, ile prądu zużywają wybrane urządzenia i tym podobne. Dlatego ciężko jest wskazać cenę dekoracji świetlnych.

Jeśli macie już konkretne pytania a propos dekorowania wesela – napiszcie, zadzwońcie, z pewnością znajdziemy odpowiedź i podamy szacunkowy kosztorys realizacji zadania :-).