Weselne dekoracje światłem

Światło to niezbędny element dekoracji – dzięki niemu możemy tworzyć niezapomniane kompozycje i zaaranżować każdy klimat. Oświetlenie żarowe – ciepłe lub zimne, płomienie świec oraz światło punktowe, dają ogromne możliwości plastycznego kształtowania przestrzeni. Dzięki świadomej aranżacji można uzyskać efekt powiększenia lub zmniejszenia pomieszczenia, można też wywołać grozę, jak i sprawić, że dane miejsce będzie się nam kojarzyło z domowym ogniskiem.

Oświetlenie sali weselnej pomysły na 2017 rok

Jakie świetlne możliwości możemy wykorzystać w ramach weselnych dekoracji? Czy pojawiają się w tym temacie jakieś nowe pomysły?

Przede wszystkim nową atrakcją sal weselnych są lampki – znane wszystkim domowe lampki stołowe i podłogowe, które ustawiane są na parapetach przy oknach, przy stołach wiejskich, słodkich, jak i przy ważnych miejscach, gdzie ustawiane są dekoracje. Liczne punkty świetlne wprowadzają na salę weselną magiczną aurę. To nietypowy sposób podkreślania romantyzmu sytuacji. Lampki dodają domowego uroku oraz punktowo doświetlają ważne miejsce. Gdy na sali restauracyjnej czy tanecznej panuje romantyczny półmrok, wtedy lampki królują, wprowadzając gości w magiczny nastrój.

Dekoracje światłem

Kolejnym elementem świetlnej dekoracji są oczywiście świece – te klasyczne na wysokich kandelabrach, jak i te bryłowe, ustawione na różnego rodzaju podstawkach. Podczas wesel w stylu rustykalnym świece takie stają na przykład na pieńkach drewnianych, udekorowanych gałązkami iglaków. Piękny efekt świec można osiągnąć stawiając je na błyszczących kartonach, które odbijają światło – wystarczy wyciąć z nich koła. Świece bryłowe równie dobrze wyglądają w szklanych dzbanach, wazonach czy kulach, pełnią wtedy rolę latarenek. Migające światło świec doda uroku każdej przestrzeni!

Zadbaj o oświetlenie na wesele i stwórz niepowtarzalny klimat

Coraz częściej też spotykamy na weselach aranżacje świetlne z punktowego, kolorowego światła, które zmienia się wraz z przebiegiem imprezy. Na parkiecie królują kule świetlne odbijające promienie światła w różnych odcieniach, jak i laserowe kompozycje. Stworzenie dekoracji światłem wymaga pomysłowości i sporych umiejętności plastycznych, ale warto – efekt takich dekoracji jest po prostu świetny!