Przygotowanie do ślubu i wesela to naprawdę ogromne przedsięwzięcie. Zaplanować musimy dosłownie wszystko! Najlepiej działać według spisanego planu – wtedy nic nie powinno nam umknąć. Będziemy też kontrolować czas, jaki nam pozostał na jego zrealizowanie. Na liście znajdzie się między innymi dekoracja sali weselnej. Dekorując ją, warto pamiętać także o suficie, który niekiedy jest pomijany w aranżacji weselnej. Wystarczy kilka prostych trików, by przestrzeń zmieniła się nie do poznania!

Świetlne dekoracje – światełka na suficie sali weselnej

Wesela organizujemy w różnych miejscach. Najczęściej jest to sala weselna, gdzie wesela i inne imprezy okolicznościowe odbywają się regularnie. Teoretycznie powinna być więc przystosowana do eleganckich uroczystości, w praktyce często wygląda to tak, że właścicielom sali brakuje czasu na jej odświeżenie. Sufit w remizie tym bardziej może nie współgrać z eleganckim stylem wesela.

Tymczasem nam zależy, by wystrój w stu procentach spełniał nasze oczekiwania. Organizując eleganckie wesele lub wesele rustykalne, każdy element wystroju sali dopracowujemy w najdrobniejszym szczególe. Szkoda by było, by brak dekoracji na suficie zepsuł cały efekt.

Dzięki światłom możemy uzyskać dokładnie taki efekt, na jakim nam zależy. Możecie w tym celu wykorzystać lampki, które w grudniu wieszacie na choince lub kupić podobne w odpowiednim kolorze. Kolorowe lampiony są co prawda większą inwestycją, ale zrobią oszałamiające wrażenie! Nie musicie przecież obwiesić nimi całego sufitu.

Tkaniny na suficie – efektowna ozdoba sufitu sali weselnej

Ozdobienie sufitu tkaninami jest dość kosztownym zabiegiem, ale osiągany efekt jest naprawdę spektakularny. Pamiętajcie też, że nie musicie eleganckim materiałem pokryć całego sufitu. Wystarczy kilka starannie powieszonych wstęg, między którymi swoje miejsce znajdą inne ozdoby.

Na suficie pięknie będą prezentować się tiule i woale. Z łatwością też dobierzesz odpowiedni kolor tkaniny, dzięki czemu sufit będzie prezentować się znacznie ciekawiej. To także doskonała okazja, by podkreślić, w jakim stylu będziecie bawić się tej nocy!

Papierowe balony i ozdoby pod sufitem sali weselnej

Między płachtami materiału przewieś inne ozdoby. Papierowe balony sprawią, że dekoracja będzie wyglądać lekko i bardziej naturalnie. Mogą to być także wcześniej wspomniane lampiony. Jeśli szukacie sposobów, by nadać sali świeżości, możecie wspólnie z przyjaciółmi wykonać papierowe ozdoby w kształcie ptaków.

Aranżacja sufitu sali weselnej jest prostsza, niż się wydaje, a efekt pozwoli Wam nie tylko przykryć ewentualne mankamenty, ale przede wszystkim stworzyć niepowtarzalny nastrój. Korzystajcie z gotowych ozdób i róbcie je sami. Być może będzie inspiracją dla innej pary? A może zapoczątkujecie nowy trend wśród wszystkich znajomych?