Dekoracje sali na komunie – jak przygotować dziecku piękne przyjęcie?

Maj. Czas komunii, dziewczynek w białych sukienkach i chłopców w odświętnych strojach. Pierwsza Komunia to święto duchowe, religijne, które zasługuje na specjalną oprawę. To ważny dzień w życiu wszystkich 7 – latków. Rodzice głowią się jak przygotować święto swoim pociechom. Dlatego postanowiliśmy w ostatnim momencie podzielić się z Wami kilkoma radami – jak przygotować pierwszą komunię świętą.

Dekoracja sali na komunię – gdzie i jak zorganizować przyjęcie

Świat się znacząco zmienił od czasów i współczesne przyjęcia komunijne w niczym nie przypominają tych z lat 90-tych. W eleganckich lokalach co najmniej rok wcześniej trzeba rezerwować miejsce na komunię, organizacja tego rodzaju przyjęcia przypomina organizację wesela… Włącznie z biznesem prezentów komunijnych. Zdarzają się rodzice, którzy wypożyczają specjalny samochód do kościoła, którym dzieci przyjeżdżają na swoje święto. Podobno rower już nie wystarcza ? Nie dajmy się zwariować. I pamiętajmy o podniosłej atmosferze przyjęcia komunijnego i jego duchowym celu. Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne? Możecie wybrać salę w restauracji, w hotelu, bądź zorganizować śliczne przyjęcie w ogrodzie czy w mieszkaniu, jeśli macie taką możliwość. Zazwyczaj na komunię zapraszamy około 20 osób. Nawet i w małej przestrzeni można zorganizować śliczne przyjęcie. Warto zająć się dekorowaniem całego pomieszczenia. Szczególnej uwadze polecamy pompony z tiulu, wstążki z kryształkami, jak i świece w kryształowych naczyniach, które idealnie nadają się do wprowadzenia eleganckiego klimatu na Waszą uroczystość. Ciekawym rozwiązaniem są pływające świeczki w szklanym naczyniu, pomiędzy którymi pojawią się świeże kwiaty.

Jak udekorować stół na pierwszą komunię?

Dekoracja sali na komunię powinna delikatnie podkreślać charakter uroczystości. Powinna również być dziecięca w eleganckim stylu. Uważajmy, by nie poddać się gejzerom szczęścia i nie stworzyć z komunii małego wesela. Słodkie stoły powinny być dopasowane do potrzeb dzieci, ładnie ułożone łakocie, lizaki, czekoladki z pewnością ujmą Waszych gości. Stół na pierwszą komunię powinien być stworzony w jasnej tonacji, nie może tu zabraknąć symboli religijnych. Warto postawić na nim świeże kwiaty – konwalie, tulipany, frezje czy krokusy. Unikajmy patetycznych, romantycznych róż. Im lżejsze, bardziej frywolne kwiaty, tym lepiej. Na stole możecie ułożyć również kompozycje z papierowych kwiatów, stworzonych przez prowodyra wydarzenia. Organizując w domu przyjęcie na 20 osób ciężko jest zdobyć całą zastawę pasującą do siebie – dlatego podpowiadamy: skorzystajcie z wypożyczalni dekoracji, w których bez problemu wypożyczycie talerze, sztućce, szkło. Stół na przyjęcie komunijne powinien być przede wszystkim radosny – bo takie też jest to święto.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, co do dekoracji sali na komunię, czy dekoracji stołu, skontaktujcie się z nami. Chętnie pomożemy, podpowiemy, co i jak ułożyć, a także możemy Wam pomóc w zdobyciu niezbędnych elementów dekoracji komunijnych. Zapraszamy do naszego studia dekoracji.