Dekoracje ślubne kościoła

Dekoracjami ślubnymi Kościoła zajmujemy się od dawna, nasze realizacje możecie oglądać w zakładce dekoracje Kościołów. Poznaliśmy niejedną świątynię. Dzięki licznym doświadczeniom możemy podzielić kościoły na: wielkie, stare, nowoczesne, romantyczne (np. usytuowane na wzgórzu), jak i wymagające (remontu i tym samym specjalnego rodzaju projektu dekoracji). Każdy Kościół jest inny. Jak i każda Para Młodych jest inna. Rolą dekoratorów jest stworzenie takiego projektu, który połączy Młodych i przestrzeń ceremonii – poczucie estetycznej jedności jest najwspanialszym efektem dekoracji ślubnych.

Dekoracje kościoła na ślub – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na detale. Kościoły są strojne z zasady. Mało która świątynia powstała w minimalistycznym stylu. Dlatego dokładanie ogromnych kompozycji kwiatowych mija się z celem. Wkomponowanie się w przestrzeń jest naprawdę trudne. Warto poświęcić temu zagadnieniu więcej uwagi. Na samym początku spójrzmy na ławki. Jak wyglądają? Czy sprawiają wrażenie ciężkich, konkretnych ław? Czy są mniejsze, bez ozdobników i specjalnych dekoracji? W zależności od rodzaju ław dopasujemy kwiaty w projekcie dekoracji kościoła. Kolejnym elementem, o jakim należy pomyśleć jest droga do ołtarza, którą oczywiście wyznaczają ławy i najczęściej kolumny. To jeden z kluczowych elementów w projekcie. Powinna być przede wszystkim dobrze oświetlona. Wyznaczona droga do ołtarza powinna idealnie komponować się z wybraną suknią ślubną. Dobrze jest dopasować bukiet ślubny Panny Młodej do dekoracji ślubnych kościoła. Kwiaty i elementy zdobnicze powinny przede wszystkim dodać blasku przestrzeni. Ołtarz za to powinien świecić blaskiem niewinności – najczęściej miejsca siedzące Pary Młodej są białe, to znak czystości i miłości. Znak bliskości Boga. Na ołtarzu stoją świece i księga duszpasterza. Ołtarz jest centralnym miejscem ceremonii, nie pomijajmy jednak samego wejścia do kościoła. Często Młodzi zapominają o tym elemencie. Warto podkreślić fakt, że dziś w tym kościele odbywać się będzie ceremonia zaślubin. Przystrojenie drzwi i nawy wejściowej naprawdę korzystnie wygląda.

Dekoracje ślubne kościoła – czego unikać?

Przede wszystkim należy unikać bałaganu i rozstawiania kwiatów, świec, dekoracji, gdzie tylko się da. Kościół sam w sobie jest skomplikowaną przestrzenią. Sporo elementów dekoracyjnych w samej strukturze przestrzeni powoduje, że każdy dodatek może nieźle namieszać. Dlatego projekt dekoracji ślubnej kościoła ograniczamy do wejścia, drogi do ołtarza i samego ołtarza. Całą resztę przestrzeni należy pozostawić bez dodatkowej ingerencji. Warto zainwestować w porządne świece do oświetlenia przestrzeni. Aranżacja wnętrza kościoła na ślub wymaga pełnej zgody księdza. Wszystkie dodatki są omawiane z duszpasterzem, który podpowie nam jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. To ksiądz najlepiej zna swoją świątynię.

Pojawiają się w Was wątpliwości dotyczące kwestii dekoracji Waszego dnia? Nie wiecie na jakie kwiaty się zdecydować? Skontaktujcie się z naszym studio dekoratorskim Artcom. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie niedopowiedzenia!