Przygotowania do ślubu dostarczają wiele stresu. Poza wyborem naszego własnego stroju, chcemy również zadbać o piękny wystrój pomieszczeń, rozpoczynając od kościoła, a kończąc na sali weselnej. To dzięki drobnym detalom przestrzenie te mogą stanowić idealne dopełnienie naszego wyglądu. Jak możemy zaaranżować przestrzeń kościoła? Czy warto zgłosić się po pomoc do specjalistów? O czym należy pamiętać w wyborze dekoracji ślubnych? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w tekście poniżej.

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do dekorowania?

Zanim wybierzesz dekoracje, musisz w pierwszej kolejności odbyć rozmowę z osobą odpowiedzialną za wystrój w kościele. Dowiesz się, jakie przedmioty mogą być niewskazane oraz to jakimi przedmioty może w ramach ślubu udostępnić kościół, np. długi, czerwony dywan. Jako, że na terenie Polski jest wiele kościołów, budowanych w różnym czasie, warto dobrać ślubne dekoracje do przedmiotów znajdujących się we wnętrzu budynku. Być może zbyt ciężkie i rozłożyste bukiety będą, zamiast podkreślać, psuć ogólny wystrój miejsca.

<3h>Samemu czy z ekipą?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy podjąć się wyzwania i samemu udekorować kościół, czy zatrudnić ekipę, pamiętaj o kilku rzeczach.

 • Po pierwsze, zatrudniając profesjonalną firmę, będziesz mieć pewność, że wszystko będzie przygotowane na czas.
 • Po drugie, nie musisz się martwić kompletowanie kwiatów, materiałów, wstążek, świeczek i innych materiałów ozdobnych – wszystkim zajmie się ekipa.
 • Po trzecie, nie musisz poświęcać czasu na upiększanie kościoła w dniu ślubu, gdyż kwiaty muszą być właśnie w tym czasie przyczepiane.
 • Po czwarte, zatrudniając firmę będziesz mógł przedyskutować z dekoratorem swoją koncepcję. Pomoże ci w wyborze odpowiednich przedmiotów.

Z drugiej strony, wykonując taką aranżację samemu oszczędzasz pieniądze, które możesz przeznaczyć na inne ślubne wydatki. Dodatkowo, wykonując takie dekoracje samemu, efekt końcowy dostarcza większej satysfakcji.

Czym się kierować w wyborze aranżacji?

Dekoracje kościoła, zazwyczaj wykorzystują takie elementy jak:

 1. Wstążki i kokardy
 2. Świece
 3. Pojedyncze kwiaty i całe wiązanki ślubne
 4. Dekoracje krzeseł, ławek, klęczników
 5. Dekoracje ołtarza i głównego korytarza
 6. Oświetlenie
 7. W razie konieczności dywan
 8. Płatki kwiatów

W Kościele zazwyczaj znajduje się wiele, różnorakich elementów. Aby dekoracje najlepiej współgrały, powinny być w jasnych kolorach. Oczywiście, poza wnętrzem kościoła, warto dobrać dekoracje do strojów państwa młodych i ich dodatków. Na rynku dostępnych jest wiele ślubnych dodatków, zaczynając od drobnych bukietów, przez ślubne wiązanki, aż po wielkie bukiety, które można ustawić w wazonach lub donicach. Bardzo popularnym elementem są pióra i świece, które można umieścić np. z boku ław. Wszystko zależy od naszych preferencji. Warto pamiętać, aby dekoracja w kościele była spójna z tą na weselu.

RADA – Jeżeli chcesz zaoszczędzić na dekoracji weselnej, zorientuj się czy tego dnia nie ma innych ślubów. Być może uda się podzielić koszty po połowie.

Gdzie można zamówić takie dekoracje?

W Polsce jest wiele firm, które świadczą usługi z zakresu ślubnych dekoracji. Polecam firmę dekorowanie.pl, w której znajdziecie szeroki wachlarz usług, dostosowany do każdego klienta.