Dekoracje tortów weselnych

Dziś dekorowanie tortów weselnych to niezbędny element wesela, każdy tort tworzony jest na miarę dzieła sztuki. Kompozycje przepełnione są żywymi kwiatami, zmyślnymi figurkami, obsypane iskrzącymi kuleczkami słodyczy. Oczywiście, najważniejszy jest w przypadku tortu smak. Ale oprócz smaku, potrzebny jest zachwyt gości. Tort wjeżdżający na salę ku Młodej Parze musi wprowadzić gości w nastrój WOW!

Amerykańskie trendy

Pomysł na strojenie tortów przyszedł do nas z Ameryki. To tam na tortach zaczęły pojawiać się podobizny Państwa Młodych, kryształków czy świeżych kwiatów. Dziś i u nas nie brakuje gołąbków, łabędzi, serduszek, nawiązujących do klimatu całego przyjęcia. Współczesne cake toppery przyjmują formę inicjałów, napisów, pomponów, gwiazdek, chorągiewek, a i nawet zwierzaczków. Żaden pomysł nie jest zły, o ile jest dobrze wykonany i wpisuje się w klimat całego przyjęcia. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie zdobień ciast, stojących na słodkich stołach, ze zdobieniem samego tortu. Toppery możecie wykonać sami, bądź zamówić u firmy, zajmującej się dekorowaniem Waszej sali. W internecie pojawia się wiele tutoriali jak zrobić ładne cake toppery.

Ciasteczkowe atrakcje

Obok tortów warto pomyśleć o dekoracji ciast i ciasteczek. Najładniej wyglądają słodkości rozłożone na paterach różnej wysokości. Ciasteczka powinny być kolorowe, ale nie kiczowate! Wyważone kolory i kształty ciast z pewnością sprawią, że Wasi goście nie poczują się zagubieni i otumanieni ilością wzorów! Pamiętajcie, że umiar w dekoracji dotyczy wszystkich aspektów przyjęcia weselnego. Pomyślcie na przykład o specjalnym oświetleniu słodkich stołów, tak jak i o oświetleniu tortu.