W dniu ślubu oczy wszystkich zwrócone są oczywiście na państwa młodych. Nic nie umknie uwadze gości, więc trzeba zadbać nie tylko o stylizacje nowożeńców, ale także odpowiednią dekorację sali weselnej. Centralne miejsce, przeznaczona dla świeżo upieczonych małżonków, powinno się wyróżniać na tle innych stołów i stanowić wyszukaną aranżację. Warto zadbać o to, aby dekoracja stołu państwa młodych była indywidualna, jednocześnie wraz z pozostałymi ozdobami, stanowiła spójną i stylową koncepcję.

Kompozycje kwiatowe na stół młodych

Najpopularniejszym elementem dekoracji stołu państwa młodych są oczywiście kwiaty. Kwiaty są przeważnie usytuowane pośrodku stołu, między nowożeńcami lub wzdłuż zewnętrznej krawędzi, tak by dekoracja była widoczna dla wszystkich gości i nie przeszkadzała parze młodej podczas zabawy. Najczęściej są to kompozycje rozłożyste, ale są również mniejsze. Rodzaj i barwy kwiatów to już zdedycowanie bardziej indywidualna sprawa. Możemy zdecydować się na piwonie w pastelowych kompozycjach lub ich intensywnie różową odmianę. Ciągłą popularnością cieszą się także bukiety z białymi lub kremowymi różami czy liliami. Bardzo modnym trendem są aktualnie polne kwiaty w rozmaitych kolorach, które najlepiej sprawdząją się w aranżacjach w stylu boho, na otwartej przestrzeni. Wszystko uzależnione jest od głównego motywu dekoracji sali weselnej i wybranej kolorystyki.

Dodatki, które stworzą indywidualną aranżację

Oprócz kwiatów na stole państwa młodych mogą znaleźć się przeróżne dodatki – od lekkich tkanin i tradycyjnych kompozycji z białych balonów, poprzez romantyczne wstążki, lampiony świeczniki i girlandy, po nowoczesne, papierowe aranżacje z origami. Równie dobrze mogą to być pomysłowe dodatki z drewna, butelek, słoików, gałązek i sznurka… każdy taki detal nie jest drogi a tworzy indywidualną aranżację stołu państwa młodych. Obecność ręcznie przygotowanych dekoracje wyróżni miejsce przeznaczone dla nowożeńców w wyjątkowy sposób. Tak naprawdę, to jak będzie udekorowane miejsce weselnego stołu zależy przede wszystkim od naszej wyobraźni – przekonują eksperci z dekorowanie.pl.

Dekoracyjne oświetlenie stołu państwa młodych

Na stołach obok kwiatów i innych dekoracji mogą pojawić się świeczniki lub świece. Spektakularną aranżację osiągnięmy wykorzystując wysokie świeczniki z metalu lub mosiądzu. Z kolei szklane świeczniki w kształcie walca, nie tylko wyglądają stylowo i dają dużo światła, ale przede wszystkich są bezpieczne i pasują do aranżacji w różnym klimacie. Do oświetlenia stołu państwa młodych można wykorzystać również subtelniejsze dekoracje – białe lampiony lub zwykłe świece, owinięte tasiemkami bądź kryształkami. Stylowy efekt gwarantowany!

Spójna koncepcja aranżacji sali weselnej

Planując dekoracje na stół państwa młodych musimy pamiętać o tym, aby pasowały one do reszty dekoracji sali weselnej. Bogato zdobiony stół nie może odstawać swoim klimatem od klimatu reszty sali. Całość powinna prezentować się z klasą i luksusem a zarazem tworzyć miły nastrój. Niebagatelną rolę ogrywa tu spójność kolorów, światła i materiałów użytych do aranżacji.

Planowanie ciekawej dekoracji głównego stołu i przestrzeni wokół niego często przysparza wielu rozterek. Dekoracja sali weselnej jak i samego stołu państwa młodych wcale nie jest tak prostym zdaniem jak może się wydawać, szczególnie gdy na naszej głowie spoczywa wiele innych spraw związanych z organizacją wesela. Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów warto skorzystać z usług profesjonalnych dekoratorów. Pomoc w dekorowaniu stołu państwa młodych oraz tworzeniu całej reszty aranżacji weselnej znajdziemy na dekorowanie.pl.